Korsan aldıklarımı satın alarak hırsızlığımı telafi etmek istiyorum

Kadiroaou

Kilopat
Daha fazla  
Ergenlik yaşlarımda oyunları korsan oynar, maçları ve filmleri internetten korsan olarak izlerdim. Ailem bilgisayarın B'sinden anlamaz. Bilselerdi beni kesinlikle uyarırlardı. Yaptığım şeyin farkına varınca bunun hırsızlık olduğunu anladım artık Lig TV, Netflix üyesiyim ve oyunları satın alıyorum. Eskiden oynadığım oyunları da şimdi satın alırsam yaptığım yanlışı telafi etmiş olur muyum? Çümkü o zamanki ile şimdiki fiyatlar farklı bugün daha ucuzlar. Sizin de düşüncelerinizi almak istedim.

Ergenlik yaşlarımda oyunları korsan oynar, maçları ve filmleri internetten korsan olarak izlerdim. Ailem bilgisayarın B'sinden anlamaz. Bilselerdi beni kesinlikle uyarırlardı. Yaptığım şeyin farkına varınca bunun hırsızlık olduğunu anladım artık lig TV, Netflix üyesiyim ve oyunları satın alıyorum. Eskiden oynadığım oyunları da şimdi satın alırsam yaptığım yanlışı telafi etmiş olur muyum? Çümkü o zamanki ile şimdiki fiyatlar farklı bugün daha ucuzlar. Sizin de düşüncelerinizi almak istedim.

Artık olan olmuş.

Bundan sonra korsan kullanmayın yeter.

Tövbe etmek gibi düşün.

Ergenlik yaşlarımda oyunları korsan oynar, maçları ve filmleri internetten korsan olarak izlerdim. Ailem bilgisayarın B'sinden anlamaz. Bilselerdi beni kesinlikle uyarırlardı. Yaptığım şeyin farkına varınca bunun hırsızlık olduğunu anladım artık lig TV, Netflix üyesiyim ve oyunları satın alıyorum. Eskiden oynadığım oyunları da şimdi satın alırsam yaptığım yanlışı telafi etmiş olur muyum? Çümkü o zamanki ile şimdiki fiyatlar farklı bugün daha ucuzlar. Sizin de düşüncelerinizi almak istedim.

Papaza git ilk önce silsin hepsini.

Hatanı anlaman yeterli. Bende ailemin izin vermediği bir dönem qBitTorrent kullanıyordum. Sonrasında ise bunların ne güvenli, ne yasal ne de mantıklı bir şey olmadığını anladım.

Yurt dışında genel olarak oyunlar ve dizi-film platformları üyelikleri uygun fiyata satılıyor. Ülkemize dolar/euro olarak geldiği için fiyatlar şahlanıyor. Torrent adamdır. Ben torrentçiyim arkadaş.
(Umarım ceza almam 😅)

Dolar falan değil de ben satılan oyunun sitesine girip hackleyerek oyun falan çalmıyorum bir sitede ücretsiz dağıtıyor kafasındaydım ama ne olursa olsun bu bir emek hırsızlığı olduğunu yaş ilerledikce farkına vardım. Sen kendini oyun yapanların yerine koy, yapmışsın oyunu birisi hackleyip kopyasını izinsiz dağıtıyor ne düşünürsün? Korsan olarak oynadığım oyunların yarısını satın aldım az önce de Batman serisi ve BioShock serisini satın aldım ve almaya da devam edeceğim ama oynadığım zaman oyun daha pahalıydı şimdi satın almam telefi eder mi ondan emin değilim. Daha kötüsü oynadığım ve hatırlamadığım oyunlar var onları ne yapacağım :)

Geri
Yukarı