Korsan aldıklarımı satın alarak hırsızlığımı telafi etmek istiyorum

Şöyle düşün. 10 yıl önce oynadığın oyun o zamanın parasıyla 40 dolarken belki Steam'de şimdi birkaç dolar. O oyunun hakkını yine veremeyeceksin yani. Sadece aynı oyunu tekrar oynamak istersen satın al.

Şöyle düşün. 10 yıl önce oynadığın oyun o zamanın parasıyla 40 dolarken belki Steam'de şimdi birkaç dolar. O oyunun hakkını yine veremeyeceksin yani. Sadece aynı oyunu tekrar oynamak istersen satın al.

Şöyle bir şey de var, ben emek hırsızlığı olduğunun farkında olsaydım ne korsan oynardım ne de maddi durumum o zamanlar neredeyse hiç olmadığından oyunu da satın alamazdım. Belki bilerek yapmadığım için telafi sayılır diye düşünüyorum ama emin değilim. Korsan olarak oynadığım oyunların yarısını satın aldım az önce de Batman serisi ve BioShock serisini satın aldım ve almaya da devam edeceğim. Daha kötüsü oynadığım ve hatırlamadığım oyunlar var onları ne yapacağım.

Hocam bende ergenlikteyken çok korsan oyun oynadım, film izledim, maç izledim, müzik dinledim. Emek hırsızlığı nedir bilmiyordum. Şimdi ise oyunları satın alırım. Müziği Spotify'dan dinliyorum. Film, Futbolu bıraktım. Ergenlikte o zamanki aklıyla insanlar yanlış yapabiliyor. Zararın neresinden döndüyseniz size faydalıdır.

Tıpkı God of War'ın, PC oyuncularından mahrum bırakılması gibi mi gelişmeden bahsediyorsun.
Tamamen alakasız. Diyelim GTA 6 çıktı, sen onu satın almayıp, korsan indirdin. Sonra beğenmedin ve parasını ödemedin. GTA 7'yi büyük bir heyecanla bekledin ama GTA 6'yı herkes korsan oynadığı için bir bakmışsın bomboş bir oyun. Yani kısacası demek istediğim şu; para vermediğin sürece, şirkette para kazanamayacak, şirket para kazanamadıkça ortaya güzel bir oyun çıkmayacak.

Tamamen alakasız. Diyelim GTA 6 çıktı, sen onu satın almayıp, korsan indirdin. Sonra beğenmedin ve parasını ödemedin. GTA 7'yi büyük bir heyecanla bekledin ama GTA 6'yı herkes korsan oynadığı için bir bakmışsın bomboş bir oyun. Yani kısacası demek istediğim şu; para vermediğin sürece, şirkette para kazanamayacak, şirket para kazanamadıkça ortaya güzel bir oyun çıkmayacak.
Tamam.

Oyun yapımcısı düşük fiyattan sattığında da kâr ettiğini biliyor ki indirim yapıyor, yani bu indirimli fiyattan almak emeklerinin karşılığını vermiş olacaktır diye düşünüyorum.

Hatırlamadıklarınız için de tahmini bir hesap yapıp o değeri yardıma muhtaç insanlara bağışlayabilirsiniz.

Son düzenleme:
Dolar falan değil de ben satılan oyunun sitesine girip hackleyerek oyun falan çalmıyorum bir sitede ücretsiz dağıtıyor kafasındaydım.
Yemeği siz yeyin, hesabı site sahibi versin.
Oyun yapımcısı düşük fiyattan sattığında da kâr ettiğini biliyor ki indirim yapıyor, yani bu indirimli fiyattan almak emeklerinin karşılığını vermiş olacaktır diye düşünüyorum.

Hatırlamadıklarınız için de tahmini bir hesap yapıp o değeri yardıma muhtaç insanlara bağışlayabilirsiniz.
Muhtaç insanlar oyun şirketlerinden gidip oyun almayacakları için Enis Kirazoğlu'na bağışlasın.

Geri
Yukarı