Korsan kullanmam çok mu kötü bir şey?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu korsan konularındaki tavrımı bazı üyeler iyi bilir. Birinin parası yoksa ve korsan kullanıyorsa geç kenarda sessiz sakin ne yapıyorsan yap derim. Yalnız 11 sayfanın hepsini okumadım, parası olduğu halde korsan "güzellemesi" yapan varsa sopayı çıkarayım. Parası olup da dijital bir şeye para vermek enayiliktir diyen çok kişiyi burada linç ettiğimi bir sürü üye gördü geçmişte.

Bazı şeyler sadece maddi değil vicdani gelişmişlik düzeyi de ister, bu konu da bunlardan biri. Satın alabilecek olduğu halde çalmayı tercih eden birinin vicdani meziyetleri çöplükten farksızdır. Bir de bu insan garabetleri film/müzik/oyun gibi içeriklerin hakkını verip parayla satın alanlara enayi derler utanmadan. Kızdığımız taraf da işte bunlar.

Yoksa konu sahibi gibi maddi durumu olmayıp kullananlara değil çoğumuzun tepkisi.

Emin misin? 11 sayfayı oku istersen. Neredeyse tamamının çocuğa etmediği laf kalmamış.

Ben şahsen buna "paranın egosu" derim.
İyi PC'si olan gider, düşük sistemli oyun tavsiyesine "mario açar yeni PC alın" der.
Kütüphanesinde 500 oyun var, diye hiç kimseye korsan oyun oynatmaz, oynayanı linçler.
(Sen satın aldın diye herkes alacak hali yok.)

Empatiden anlamayan insanların empati ile ilgili yazı yazmaları kadar komik bir şey yok arkadaş param yok diyor anlayış gösterin empati yapın azıcık ya ayıptır şu yorumları okuduğumda vicdanım sızladı yazık cidden siz zenginsiniz paranız var alıyorsunuz diye kimseyi aynı kefeye koyamazsınız!

Sonunda oyunu satın alacaksan 1000 saat oyna.
Hiç kimse bir şey diyemez.

Bu korsan konularındaki tavrımı bazı üyeler iyi bilir. Birinin parası yoksa ve korsan kullanıyorsa geç kenarda sessiz sakin ne yapıyorsan yap derim. Yalnız 11 sayfanın hepsini okumadım, parası olduğu halde korsan "güzellemesi" yapan varsa sopayı çıkarayım. Parası olup da dijital bir şeye para vermek enayiliktir diyen çok kişiyi burada linç ettiğimi bir sürü üye gördü geçmişte.

Bazı şeyler sadece maddi değil vicdani gelişmişlik düzeyi de ister, bu konu da bunlardan biri. Satın alabilecek olduğu halde çalmayı tercih eden birinin vicdani meziyetleri çöplükten farksızdır. Bir de bu insan garabetleri film/müzik/oyun gibi içeriklerin hakkını verip parayla satın alanlara enayi derler utanmadan. Kızdığımız taraf da işte bunlar.

Yoksa konu sahibi gibi maddi durumu olmayıp kullananlara değil çoğumuzun tepkisi.
Sokakta 1 TL dilenen gençler gibi. Elin ayağın tutuyor p******* git çalışsana. Parası olup da korsanı savunan, orijinal alana enayi diye bakanların ülkesi zaten gelişemez. Kültür olmadan gelişmişlik olmaz.

Empati yapıp 2 yıl boyunca uğraşıp emek verip yaptığın oyunu insanlar para vermeyip veya veremeyip, senin oyununu bedava oynadıkları zaman ne hissedersin bunu düşün öncelikle. Herhalde bayağı üzülürsün. Bu arada şunu söyleyeyim Türkiye'de korsan kullananların büyük birçoğunlunun oyunlara para vermek istememesinden kaynaklandığını düşünüyorum. Tabii parası olmadığı için kullanan vardır fakat bu azınlıkta bence.

Zira milletimiz genelde oyuna para vermeyi pek sevmez. Oynamayı çok ister ama 1 kuruş cebinden çıkarmaya yeltenmez.

Her oyun 200 300 TL değil ki zaten 200 300 TL'lik oyunları her bilgisayar kaldıramaz. Bizim milletimiz 10 TL'lik oyunu bile korsan oynuyor. Onların meselesi ekonomi değil ki, mesele "ben enayi miyim de oyuna para vereyim?".

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı