Korsan kullanmam çok mu kötü bir şey?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Oyun oynamak zorunda değilsin. Para kazanmıyorsan ve oyun alamıyorsan bunun çok basit bir çözümü var, oynama. Ben oyun oynamadan pekala büyüdüm, demek ki zorunlu bir şey değilmiş. Onun yerine kendimi websitesi yapmak gibi bir hobiye verdim ve şu an elimde iyi yaptığımı düşündüğüm bir işim var.

Oyun oynamayı küçük yaşlarda doğru bulmuyorum. Oynanacaksa günde maksimum yarım saat olmalı. İleride kafa dağıtmak için oyun oynanabilir. Oyun oynamak çocuk işi olarak değil, bir kafa dağıtma malzemesi olarak görülmeli. Senin yaşında kafanı dağıtacak daha farklı malzemelerin var. Oyun oynayarak algını köreltiyorsun. 1 saatten fazla oyunun başında kaldığında hayal gücü geliştirme gibi bahsedilen etkiler artık yerini seni algısızlaştırmaya bırakıyor.

Farkında olmasan da PC'nin başından kalktığında sersem gibi oluyorsun.

Kısacası, paran yoksa ve oyun alamıyorsan bunun bir sebebi var. Yurt dışında da 13 yaşındaki bireyler bilgisayar oyunu oynamıyor. Sorumlu aileleri onları çeşitli sosyal faaliyetlere dahil ediyor. Ailenin sözünü dinlemeni öneririm sana.

Korsan oyun yerine Minecraft oynasak daha iyi olur, hem vicdanın rahat olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben 13 yaşında para kazanmayan birisiyim. Oyunları oynamak istiyorum fakat mükemmel ekonomimiz buna engel oluyor. Param olmadığı için oyunları mecburen korsan indirmek durumunda kalıyorum, bu yaptığım doğru değil fakat ben param olmadığı için hiç eğlenemeyecek miyim? Burada suçlu kim oluyor, ne yapmalıyım, korsan kullanmam çok mu kötü bir şey?

Paran yoksa korsan oynamanın bir sakıncası yok bence paran olup ta korsan oynarsan bu oyunlara değer vermediğin anlama geliyor fakat sende öyle bir durum yok.

Emek hırsızlığı başka bir şey değil. Sen niye korsan kullanıyorsun, yapamazsın, edemezsin demek kimsenin haddine değil. O uygulamayı korsan platformlara sızdıranlara kızmalısınız. Sen sadece o uygulamada emeği olanların emeğine saygısızlık yapıyorsun. Artık ne kadar kötü olabilirse senin gözünde o kadar kötü :)

Yaşı büyümüş olanlar korsan almayın, oynamayın diyorlar paran yoksa ama onlar bizim yaşımızdayken günlük evle CD'ci arasında 4-5 kez gidip geliyolardı.

Oyun oynamak zorunda değilsin. Para kazanmıyorsan ve oyun alamıyorsan bunun çok basit bir çözümü var, oynama. Ben oyun oynamadan pekala büyüdüm, demek ki zorunlu bir şey değilmiş. Onun yerine kendimi websitesi yapmak gibi bir hobiye verdim ve şu an elimde iyi yaptığımı düşündüğüm bir işim var.

Oyun oynamayı küçük yaşlarda doğru bulmuyorum. Oynanacaksa günde maksimum yarım saat olmalı. İleride kafa dağıtmak için oyun oynanabilir. Oyun oynamak çocuk işi olarak değil, bir kafa dağıtma malzemesi olarak görülmeli. Senin yaşında kafanı dağıtacak daha farklı malzemelerin var. Oyun oynayarak algını köreltiyorsun. 1 saatten fazla oyunun başında kaldığında hayal gücü geliştirme gibi bahsedilen etkiler artık yerini seni algısızlaştırmaya bırakıyor.

Farkında olmasan da PC'nin başından kalktığında sersem gibi oluyorsun.

Kısacası, paran yoksa ve oyun alamıyorsan bunun bir sebebi var. Yurt dışında da 13 yaşındaki bireyler bilgisayar oyunu oynamıyor. Sorumlu aileleri onları çeşitli sosyal faaliyetlere dahil ediyor. Ailenin sözünü dinlemeni öneririm sana.
Yurt dışında 7/24 Playstation ve PC oyunları oynayan kuzenlerim bu yorumu beğendi. He, şimdi o istisna, senin kuzenin oynuyor diye böyle olmuyor diyeceksin. Merak etme, bunu düşündüm ve arkadaşların oynuyor mu diye sordum. Benden yaşça küçük olan kuzenimin verdiği cevap ise şuydu; Abi ben az bile oynuyorum, benim arkadaşlarım şu kadar oynuyor. Ben o kadar oynarsam annem kızıyor. En azından ben o kadar fazla oynamıyorum :D

Kötü mü? Evet kötü. Hırsızlık mı? Evet hırsızlık. Fakat açık olalım hiçbirimizin bunları alacak gücü yok. Çoğu insan bilgisayar alamıyor. Üstüne bir de oyun almak çok pahalı. Savunmuyorum. Savunulacak tarafı da yok. Ama yapacak bir şey de yok. Ben kullanıyorum. Muhtemelen maddi olarak iyi noktalara gelene kadar da kullanacağım. Ama kafamda şu var: Unutmazsam büyüdüğümde oynadığım ve aklıma gelen oyunları satın alacağım. Başka da bir şey yapamam. Değil 300, 100 TL olsa muhtemelen yine kimse alamaz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı