Korsan oyun oynarken zevk alamamak

Dünyanın en basit ve ucuz olması gereken aktivitesi olan oyunu dahi bir insana çok gören arkadaşım. Ne yapsın bu insanlar? Parası olan alıyor zaten. Olmayan da ölsün mü sırf fakir olduğu için? Eğlenmeye hakkı yok mu fakirlerin?

Oyun oynamıyor diye ölecek mi adam? Cidden saçmalıyorsunuz. Parası olmayanlar için ücretsiz oyunlar da var ayrıca. Hırsızlık yapmasına gerek yok. Mesela ben paramı azar azar biriktiriyorum param birikince alıyorum oyunumu oynuyorum. Olması gereken bu zaten. Parayı biriktirirken de başka bir oyunu oynuyorum.

Bir oyuna para verince aldığın zevkin yarısını o oyunu korsan oynarken alamıyorsun. Mesela sistemim yetecek mi diye bakmak için Sims 4'ü tüm DLC'leri ile korsan indirip bir 20dk oynamıştım ama eğlenmemiştim bile. Şimdi ise içinde sadece 3 DLC olan The Sims 4 bundle sürümünü aldım ve oynayalı 30dk bile olmadı ama o kadar eğlenceli geldi ki oyun. Sizce bunun nedeni ne olabilir?

Boş yere para harcamazsam zevk alamıyorum diyosun yani.

Cidden ezbere konuşmak alışkanlık oldu Türk insanında. Korsan oynamak hırsızlıktır. Ayrıca bir oyuna destek olduğunda o oyunun türkçesi er ya da geç gelir. En büyük örnek oyunlarına hiçbir şekilde Türkçe eklemeyen EA firmasının son 9 10 senedir oyunlarının çoğuna Türkçe dil eklemesidir. Veya yakın zamandan örnek vermek gerekirse Disco Elysium oyunudur. İki konunun da tartışılması saçmalıktır. Ayrıca açtığım konunun ikisiyle de alakası yoktur. Konuyu buralara çeken sizsiniz. Bir de bayatladı bu konu diyorlar utanmadan. Hırsızlığı savunmanız bence de bayatladı.
EA'in FIFA ve BF1 dışında kaç oyununda Türkçe var?

Oyun oynamıyor diye ölecek mi adam? Cidden saçmalıyorsunuz. Parası olmayanlar için ücretsiz oyunlar da var ayrıca. Hırsızlık yapmasına gerek yok. Mesela ben paramı azar azar biriktiriyorum param birikince alıyorum oyunumu oynuyorum. Olması gereken bu zaten. Parayı biriktirirken de başka bir oyunu oynuyorum.
Sen bence korsan oynayıp kapitalizm kölesi olduğun hatırlayınca pişman oldun ve para ile aldın, ve gelmiş burada vicdanını temiz tutmaya çalışıyorsun, kimsenin ne şartlarda yaşadığını bilmiyorsun, durumu olan zaten alır, çocuk yaşta olduğunu düşünüyorum çok takma sen bu konuları durumun olduğunda al oyununu.

10-15 saatlik oynama süresiyle biten ve 2.ye oynama isteği barındırmayan oyunlar benim ilgimi çekmiyor. Verdiğin paraya, indirip kurduğuna değmiyor bana göre. İlgimi çekseydi eğer 300-500 lira vermek yerine kesinlikle korsanını indirip oynar sonra da silerdim.

Beni korsan bir oyuncu algilamamanizi istedigimden butun oyunlari Steam'den aldigimi belirteyim. Korsan oynayanlara hirsiz damgasi vurmak sacmalik. E su anda sadece kutulu versiyonu olan ve kol gibi bir fiyat isteyen oyunlara ne yapacagiz? Ornek vermek gerekirse transformers oyunlari, hiçbir dijital magaza da yok. CD'sini alabilirsin ama 10 birim verecegine 30 birim vermek zorunda kalacaksin. Bu tur durumlarda korsan son care oluyor.

Beni korsan bir oyuncu algilamamanizi istedigimden butun oyunlari Steam'den aldigimi belirteyim. Korsan oynayanlara hirsiz damgasi vurmak sacmalik. E su anda sadece kutulu versiyonu olan ve kol gibi bir fiyat isteyen oyunlara ne yapacagiz? Ornek vermek gerekirse transformers oyunlari, hiçbir dijital magaza da yok. CD'sini alabilirsin ama 10 birim verecegine 30 birim vermek zorunda kalacaksin. Bu tur durumlarda korsan son care oluyor.

Korsan>orijinal oyun.

Yeni konular

Geri
Yukarı