Korsan Windows Kullanma Deyip OEM Key Öneren Üyeler

Benim Amerika'dan aldığım dizüstüde Windows 7 Home vardı. Türkiye'ye gelince sıkıntı çıkardı. Ben de KMS ile Windows 7 Ultimate yükledim. Yıllar sonra yükseltme yardımcısı ile şansını denemek istedim. Ücretsiz şekilde dijital Windows 10 Pro lisansım oldu. Kesinlikle yasal değil ama kesinlikle yasal.

OEM Key'ler bence zararlı değildir. Çünkü, aldığın kodu giriyorsun ve herhangi 3.parti bir yazılım kullanmıyorsun. Kodu giriyorsun ve Microsoft onaylıyor. Bunun neresi sorun anlamadım. Eğer güvenlik açısından iyi değilse onaylamaması gerekir değil mi?

Yasal değil ama güvenlidir.

Merhaba gamerdesktop-heaven95,

Ürün anahtarları satıldığına dair reklam yapan açık artırma sitesi, çevrim içi ilan veya başka bir çevrim içi sayfa görürseniz, bu anahtarların çalındığına veya sahte olduğuna işaret eder. Bilgisayarınızda yüklü olan Windows'u etkinleştirmek için çalıntı veya sahte bir ürün anahtarı satın alırsanız, anahtar etkinleştirme için çalışmayabilir, başka bir bilgisayarda kullanılıyor olabilir veya anahtarın çalıntı olduğu bildirilmişse Microsoft tarafından daha sonra kullanılması engellenebilir.

Ayrıca, bahsi geçen kaynaklardan satın alınan lisansların geçerliliğini, sisteminize girmeden öğrenmeniz mümkün değildir. Bu sebepten dolayı, Microsoft olarak, dijital karşıdan yükleme işlemlerini sadece Microsoft Mağaza'dan yapmanızı tavsiye ederiz.

Herhangi başka bir sorunuzda lütfen iletişime geçmekten çekinmeyiniz.
( Burada anladığım kadarıyla alacağınız ürün eğer çalıntı olursa bir süre sonra Microsoft tarafından engellenebilir yada key asla çalışmaz.)

Yine aynı konu yine aynı düşünceler bıkmıyorsunuz resmen aynı konuyu her hafta açıyorsunuz. Gelen yorumlar da hep aynı. Bırakın kardeşim kim nasıl istiyorsa onu kullansın siz kendi işinize bakın. Ben de yeri geliyor Windows 10 Home, Pro veya Windows 8.1 Pro kullanıyorum ve tüm kullandığım işletim sistemlerine OEM Key satın aldım. Henüz hiçbirinde bir sorunla karşılaşmadım girdiğim gibi orijinal oldu Windows ve hepsini en kötü 2 yıldır kullanıyorum. Bir işletmeyi çalıştırmıyoruz alt tarafı akşamları güzel vakit geçirmek için 2-3 saat bilgisayara oturuyoruz. Gerçekten benim için dokunmucak bir miktar olsa gider alır mıyım tabii ki alırım neden almayayım. Ama günümüz şartlarında o paraya mis gibi ekran kartı almak varken insanlar 1300-1400 TL'ye neden Key satın alsın? Kullanmak istemeyen almasın, kullanmasın. Kullanan insanlara da yok yere laf yapmayın isteyen istediğini yapar.

(Burada anladığım kadarıyla alacağınız ürün eğer çalıntı olursa bir süre sonra Microsoft tarafından engellenebilir yada key asla çalışmaz.)
İşte güvenilir bir yerden alırsanız böyle bir sorun olmuyor, blöf yani. He bazı sahtekarlar yok mu, var tabi. MAK anahtarı millete satıyor kişi sınırı dolunca anahtar patlıyor. Ama OEM ve Retail anahtarlarda bu sorunu yaşama olasılığınız çok düşük. Yaşasanız bile yenisini alırsınız, her türlü 1300TL'den daha iyidir.

Merhaba gamerdesktop-heaven95,

Ürün anahtarları satıldığına dair reklam yapan açık artırma sitesi, çevrim içi ilan veya başka bir çevrim içi sayfa görürseniz, bu anahtarların çalındığına veya sahte olduğuna işaret eder. Bilgisayarınızda yüklü olan Windows'u etkinleştirmek için çalıntı veya sahte bir ürün anahtarı satın alırsanız, anahtar etkinleştirme için çalışmayabilir, başka bir bilgisayarda kullanılıyor olabilir veya anahtarın çalıntı olduğu bildirilmişse Microsoft tarafından daha sonra kullanılması engellenebilir.

Ayrıca, bahsi geçen kaynaklardan satın alınan lisansların geçerliliğini, sisteminize girmeden öğrenmeniz mümkün değildir. Bu sebepten dolayı, Microsoft olarak, dijital karşıdan yükleme işlemlerini sadece Microsoft Mağaza'dan yapmanızı tavsiye ederiz.

Herhangi başka bir sorunuzda lütfen iletişime geçmekten çekinmeyiniz.
( Burada anladığım kadarıyla alacağınız ürün eğer çalıntı olursa bir süre sonra Microsoft tarafından engellenebilir yada key asla çalışmaz.)
Evet doğru ki zaten konuyu açan arkadaşa da aynı cevap verilmiş. Çalıntı olabilir, kullanılmış key olabilir, teslim alamayabilirsiniz. Buradaki sorumluluk size ait. Ancak bu, o satıcının keyi çaldığı anlamına gelmez.

Bu arada görsellerdeki konuşmaya bakarsanız adam “önerilmemektedir” demiş. Yani kullanılmış veya hatalı çıkarsa sorumluluk bizde değil senin paran boşa gider diyor. Yasal değil demiyor.
ikinci görseldeki konuşmanın devamında ise üçüncü parti yazılım ile üretilen keylerden bahsediyor. Yani eskinin “key generator” programı ile. Bu zaten mantıksız çünkü çoğu çalışmıyor.

Yani aslında yasal sitelerde satılan keylerde sorumluluk sana ait biz önermiyoruz diyor. Fakat üçüncü parti yazılımlar yasal değil diyor. E bunu da bilmeyen yok zaten.

İşte güvenilir bir yerden alırsanız böyle bir sorun olmuyor, blöf yani. He bazı sahtekarlar yok mu, var tabii. Mak anahtarı millete satıyor kişi sınırı dolunca anahtar patlıyor. Ama OEM ve Retail anahtarlarda bu sorunu yaşama olasılığınız çok düşük. Yaşasanız bile yenisini alırsınız, her türlü 1300TL'den daha iyidir.

Zaten yazılanda eğer hesap birden fazla bilgisayarda kullanılırsa etkisiz hale geleceğini söylüyor ayrıca ben bir program aracılığı ile kurmadım tabii satan kişi hariçse ki benim tahmini o Key sahte olsa format attıktan sonra BIOS'a gömülmez. Şurdan biliyorum bilgisayarı ilk aldığımda korsan Windows 10 yüklemiştim sonra içim rahat etmedi ve format attım. Format atınca ne oldu biliyor musun? Windows'u etkinleştirin yazısı gittim 34TL'ye OEM Key aldım geçen haftalarda format attım ve hiçbir sorunla karşılaşmadım.

OEM Key'lere yasal diyenler sizce o aldığınız Key'lerden Microsoft'un ne kazancı oluyor sizin satın almanızdan? Ha OEM ha korsan birinde 10 kuruş ödüyorsun birinde hiç ödemiyorsun. Hiç garibinize gitmiyor mu 1000 TL satılan orijinal Windows 10 Key'lerinin 10 lira olması?

Geri
Yukarı