Korsan yazılım kullanmak için bahaneler

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Her birinin farklı amaçları var. Ücretsiz versiyonu bahane edeceğinizi bildiğim için yazdım zaten. Yine de tekrar etmek gerekirse programın çoğu özelliği kapalı oluyor hatta video kaydetme bile kapalı oluyordu diye hatırlıyorum. Programdan tam faydalanamıyorsunuz.

Bandicam alıyorsun video çektikten sonra kafan kadar logo çıkıyor. 10 dk dan da fazla video çekemiyorsun. Yanlış anlayıp linç etmeyin. Korsan alın demiyorum ama böylede olmaz ki Bandicam fiyatlarına bakın.

1.png

Bandicam alıyorsun video çektikten sonra kafan kadar logo çıkıyor. 10 dk dan da fazla video çekemiyorsun. Yanlış anlayıp linç etmeyin. Korsan alın demiyorum ama böylede olmaz ki Bandicam fiyatlarına bakın.

Eki Görüntüle 651083
Recep Baltaş bile zamanında korsan Camtasia kullanmışsa. Bu kadar da katı olmayın be.

Dijital bir ürün maddesel bir üründen ayırmak gerek birisi sanalda birisi gerçeklikte. Verdiğiniz örneklere göre eğer bir ekmek 500 TL olsaydı ve sizinde maaşınız 500 TL olsaydı bu lafları edebilecek miydiniz merak ediyorum? Tamam oyunlar alabilecek bir gücünüz varsa kesinlikle para ile alınmalı fakat bizim ülkemizin asgari şartlarında bir oyuna 500 TL vermek mantıklı değildir. Bu nedenle Gamepass gibi sistemler var. Ekonomik olsun diye. Şimdi şöyle düşünün aylık asgari ücrette çalışan biri ortalama olarak haftada 1 gün tatili olan kişidir. Bu insanların zaten yapacak sosyal aktiviteleri çok kısıtlı o kısıtlı 2-3 saatlik zaman diliminde oyun oynamak isteyebilirler ama buna paraları yetmediği için genellikle korsan oyun oynarlar veya bedava oyunlar. Şimdi bu adamlar bu aktiviteyi de yapmasalar belki psikolojik rahatsızlıkları başlayacak. Nedeni apaçık belli. Birde burada firmaların da suçu var. Emsal olarak AutoCAD uygulamaları. Eskiden süresiz olarak 1 yıllık fiyatına satarak gayet makul bir fiyatlandırmaya sahipti. Şimdi aylık sisteme geçerek her yıl bu parayı sizden alıyorlar ve şimdiki sürümler de öyle yenilik bile olmuyor hatta genellikle iyi olan özellikler kötüleşiyor. Fakat sektörde çok önemli bir yere sahip ve olmazsa olmazlardan. Sizce bu adaletli mi? Şöyle sizi günde sabah 10 akşam 10 çalıştıralım asgari ücret verelim bakalım aynı şeyleri siz söyleyebiliyor musunuz?

Asgarî ücretli biri tüm parasıni verse 5 oyun alabiliyor kira falan koy 200TL falan kalıyor sence hepsini buna mi harcasin.
Asgari ücretli birinde AAA oyunları kaldıracak bir sistem var mı peki onu da sormak lazım.

Gelip buraya fakir edebiyatı yapmayın. Paranın olmaması korsan kullanmanı haklı çıkarmaz. Ayrıca tonla fırsat geliyor ayağınıza. Çoğu firma Türkiye özel fiyatlandırma yapıyor, indirim yapıyor. AC Odyysey'i 22 TL'ye aldım, 22! En güncel AC oyunu. Horizon Zero Down'u 77 TL'ye aldım. Detroit'i 60 TL'ye aldım çıktığı zaman.

2 saatlik sinemaya 20 TL verenler 20 saatlik oyuna 200 TL niye vermek istemiyor anlamıyorum.

Korsan oynuyorsan oyna, benim sorunum değil ama gelip buraya fakir edebiyatı yapıp korsanı savunma. Hırsızlık işte. Hiç bi' oyunun credits kısmını izlediniz mi? Yüzlerce insan yıllarca o oyun için uğraşıyor. Onların da evlerine ekmek götürmeleri gerekiyor. Mesela Rockstar Games. 7-8 yıl uğraşıyorlar bir oyun için. Bu adamların çıkarttıkları oyun 7-8 yılın masrafını karşılayıp kâra geçmesi gerekiyor yoksa şirkette çalışanlar mağdur olur. Kimin umurunda... Benim karnım doysun da başkası dışkı mı yemiş, taş mı kemirmiş önemli değil. Müslümansınız sonuçta.

Çoğu Müslüman'dan daha insan ateist tanıdıklarım var.

Biri yine kuyuya taş atmış... 🤦‍♂️

- Biri kuyuya taş atar.
- Birkaç kişi korsan hırsızlıktır der.
- Birkaç kişi abartmayın der.
- Birkaç kişi para olsa almayız mecburuz der.
- İlk 4 maddedeki kişiler tartışır.
- Konu kitlenir, üyeler uyarılır.
- Saygı duruşu.
- İstiklal Marşı
- Jenerik akar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı