Korsan yazılım kullanmak için bahaneler

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Korsanı ben de desteklemiyorum da. Neden bu kadar abartıyorsunuz? Sanane adam korsan oynamış veya oynamamış. Oyun yapımcıları bile bu kadar takmıyor.

Oyunu bir elma olarak düşünün. Ama bu elma siz ne kadar alırsanız alın yeniden çıkıyor. Ve sonsuza dek öyle devam ediyor. Biri de bu elmayı alıyor ve kendine rafına koyuyor ve size onu bedavaya veriyor. Eğer bunu elma çıkar çıkmaz yaptıysa para ödeyenlere haksızlık eder. Ama bunu seneler sonra yapmışsa ve insanlar artık o elmayı almıyorsa suç değildir. Üstelik asıl satıcı bu elmayı farklı farklı yerlerde satıyor ama o yere özel fiyatlandırma yapmıyor destek sunmuyor ilgilenmiyorsa, isteyen alır diyorsa satıcı suçludur.

Hiç uğraşmaya gerek yok helal yoldan da buldum ben Steam kütüphaneme oyun alıyorum diğer bilgisayarım internet ortamına girmiyorum sadece oyunu indiriyorum misal 2 saat içinde iade de para iadesi var bunu yapıyorum ama diğer bilgisayar internet ortamına girmediği için çevrimdışı da oynuyorum. Ama bu haram mı orasını bilmem sonunda korsan değil oyundan zevkimi alınca başka oyun alıyorum yine aynı şeyi yapıyorum bu kadar basit sonuçta korsan da olmuyor denemeni tavsiye ederim.

Herkes bulaşmıştır buna fakat ben eski oyunları indirdiğimden çokda tınlamıyorum oynayıp sevdiğim oyun olursa beni cezbederse indirime düştüğü an Steam'den alıyorum zaten.

Oyunu bir elma olarak düşünün. Ama bu elma siz ne kadar alırsanız alın yeniden çıkıyor. Ve sonsuza dek öyle devam ediyor. Biri de bu elmayı alıyor ve kendine rafına koyuyor ve size onu bedavaya veriyor. Eğer bunu elma çıkar çıkmaz yaptıysa para ödeyenlere haksızlık eder. Ama bunu seneler sonra yapmışsa ve insanlar artık o elmayı almıyorsa suç değildir. Üstelik asıl satıcı bu elmayı farklı farklı yerlerde satıyor ama o yere özel fiyatlandırma yapmıyor destek sunmuyor ilgilenmiyorsa, isteyen alır diyorsa satıcı suçludur.

Adam gayet iyi açıklamış.

Parası yeten alsın arkadaşlar.. Parası yetmeyen de crackli oynasın.. Bu kadar basit.. Bunların çoğunun derdi şirketler, batmalar çıkmalar değil. Benim para verdiğime başkası bedavaya sahip oluyor diye üzülüyorlar.. Yahu sen paranı ver güzelce oyununu al. Crack derdin yok, güncelleme derdin yok, bozuk oyun derdin yok.. Bu adam da her sene yeniden crack beklesin, multiplayer oynayamasın, oyun da hata varsa başka crack bulsun.. Spotify ünlenene kadar Youtube'den müzik indiren insanlardık.. Sen 3000 TL monitör önerisi isterken insanlar 2500 TL'ye sistem düzmeye çalışıyor. Cebine üç kuruş geçen hemen kendini başkalarından soyutlamaya çalışıyor.. Yahu verin arkadaş.. Kimse Ferrari'ye binen niye biniyor demiyor.. Ama siz niye insanlar Şahin'e binince sorgulamaya başlıyorsunuz. Şu tip başlıkları açıp durmayın ya.. Ne birine faydası var ne zararı var.. Sadece aynı fikirde olanlarla buluşup beğeni alayım diye açılmış konular.. Lütfen.. O kadar anlamsız ki.. Şu an zirvede kim var. Pubg Lite ? Bedava, Fortnite ? Bedava, CS:GO ? Bedava, Valorant ? Bedava, Warzone ? Bedava... Onlar para kazanacağı yeri bulur.. Sen burda kraldan çok kralcılık yapmakla uğraşma..

@HADOLEITE daha yeni AdBlock için emek hırsızlığı diyordun, onu kullananlara da kendi doğrularını at gözlü takıp savunuyorlar diyordun şimdi burada korsanı savunuyorsun.

Bir sürü insan boş boş kendini savunmuş at gözlüğü ile. Yok videom bölünmesin yok benim okuduğumu kaplamasın... Sen ne yapıyorsan doğrusu odur mantığını terk edin. İşinize gelen şey doğrudur mantığından kurtulun. AdBlocker emek hırsızlığıdır.

Benim param yetiyor ama korsan oynuyorum diyelim. Bu hiçbir kimseyi zerre ilgilendirmez. Nedir bu Sosyal'in korsan kasıntısı anlayamıyorum. Boş boş kasıntılara girip konu açmaktan vazgeçin!

Şu an zirvede kim var. Pubg Lite ? Bedava, Fortnite ? Bedava, CS:GO ? Bedava, Valorant ? Bedava, Warzone ? Bedava... Onlar para kazanacağı yeri bulur.. Sen burda kraldan çok kralcılık yapmakla uğraşma..
Onlar -paralı oyunlar- para kazanma yöntemi bulmuş zaten. Oyunu satmak adında bir yöntem.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı