Kreatin ve bcaa kullanımı

Arigeo

Decapat
Merhaba. Kreatin ve bcaa almayı düşünüyorum ikisini de bigjoy alacağım bcaa ripped. 8 aydır fitness ile uğraşıyorum 17 yaşındayım. Kreatini nasıl kullanmam lazım? Kreatin ile bcaa eş zamanlı kullanılır mı günlük doz aşımı olur mu elimde bir de whey var ama ara ara tüketiyorum. Bir de definasyona gireceğim ama sanki definasyondayken kreatin kullanmam boşa gidecekmiş gibi geliyor bcaa da zaten l carnitin var defineye destek olur diye düşünüyorum.

Kreatin definasyonda da kullanılıyor. Antrenman öncesi veya sonrası nasıl isterseniz öyle alabilirsiniz, benim tercihim antrenman öncesidir. İkisi aynı anda kullanılabilir herhangi bir sorun yok.

Kreatin definasyonda da kullanılıyor. Antrenman öncesi veya sonrası nasıl isterseniz öyle alabilirsiniz, benim tercihim antrenman öncesidir. İkisi aynı anda kullanılabilir herhangi bir sorun yok.

Kreatin kas kütlesi kazandırıyor diye biliyorum su alma dışında bunu mümkün olmasi için günlük almam gereken kaloriden fazlama almam lazım ama definasyona gireceğim ve bu mümkün değil o yüzden kreatin bana sadece güç artışı sağlayacak diye dusunuyorum.

Kreatin kas kütlesi kazandırıyor diye biliyorum su alma dışında bunu mümkün olmasi için günlük almam gereken kaloriden fazlama almam lazım ama definasyona gireceğim ve bu mümkün değil o yüzden kreatin bana sadece güç artışı sağlayacak diye dusunuyorum.
Güç artışı bile iyi bir etken bence. Çünkü sen zaten kilo kaybedeceğin için gücünde ister istemez düşüklük olacak. Hiç yoktan o açığı kapatıp kas kaybetmeden definisyonunu tamamlayabilirsin.

Hayır açmaz, kreatin zaten vücutta doğal olarak üretilen bir şeydir. Bcaa ise tamamen yararlı bir amino asittir.

Biliyorum çok fazla soru sordum ama vücudum icin kullanacağımdan emin olmak istedim simdi kreatini shake yapmayacağım o yüzden aromalı almam bir şey degistiri mi? Onun gramını ayarlamışlar gerçi aromalı 420 aromasız 300 gr sizin tercihiniz hangisi.

Biliyorum çok fazla soru sordum ama vücudum icin kullanacağımdan emin olmak istedim simdi kreatini shake yapmayacağım o yüzden aromalı almam bir şey degistiri mi? Onun gramını ayarlamışlar gerçi aromalı 420 aromasız 300 gr sizin tercihiniz hangisi.
Damak keyfinize göre değişir. Aromasız tadı sanki ekşi un yiyormuş gibi.

Kreatin kullanımı kilonuza göre değişiklik gösterir fakat ortalama günlük 5G alınır günün istediğiniz saatinde alınabilir bcaa antrenman öncesi kullanılır ikisini beraber içebilirsin herhangi bir sakıncası yok kreatini kesinlikle aromalı kullanmayın saf kreatin her azman en iyisidir gramına önem gösterin çünkü böbreği yoran bir şey bunları kullanırken su tüketimine önem göster günlük tavsiyem en az 4 litre su tüket çünkü kreatin whey ve bcaa böbreklere yüklenebilir bolca su tüketmen gerek. Ve kreatini bir şey ile karıştırarak için kahve bcaa vb. çünkü tadı kötü.

Yeni konular

Geri
Yukarı