Kreatin ve BCAA kullanılmalı mı?

Ortada ortak bilim insanlarının yaptığı %100 resmi ve doğru bir şey varken, başkasına niye danışayım ?

5g Kreatin için günlük 2-3 kilo arası çiğ et yenmesi gerekiyor bu da imkansız. İnsanlar bu yüzden toz olarak kreatini alıyor.

Peki dostum, haklisin. Umarim dusunce yapin ilerki yillarda degisir, iyi geceler.
Merak ettim anlatır mısın ?

%100 gerçek olduğunu bildiğim bir şeyi neden sorgulayayım ? Arafta kalan bir şey olsa sorgularım, bildiğim şeyi niye sorgulayayım tam olarak ?

Benim bildiğim bir şey değil, genel olarak %100 kesin olan bir şeyi niye araştırma gereği duyayım ?

Ceza vermeyeceklermiş hocam. Sayın bilgili Technopat ekibi, bilime karşı çıkmaya davet ediyor beni. Konu açın, tartışalım diyorlar %100 kanıtlanan bilimsel bir şeyi.

Biz bir şey yazsak, yanlış bilgi ibaresi koymaları 1 saniye sürer.
Moderatörlere kıyak geçiliyor, şikayet edince de patlıyorsun. 😂
Moderatöre ters gidince ceza yiyen, mesajı silinen veya moderatörün mesajının silindiği konular vardı, torpil her yerde. 😡😡😡

Bu arada şizofrenilik falan yok değil mi? Hani mesajlar falan yok ortada tartışabileceğin, kimse de kendi kendine konuşmaz, bir doktora görün en iyisi. 😂😂

@ZCPS21 uzgunum dostum sadece bu konuda tartismak istemistim fakat moderator oldugum icin linc yedim. Dediklerine gelecek olursak ne attigi rapor icin ceza yedi ne de yazim kurallarina uymadigi icin ceza yedi. Dusman bellendik yine…
Artık moderatör linçlemeyi seviyorum, nerede görürsem linç atacağım. 😂

Ancak bazı konularda moderatörlerin fikrine katılmayan forum kullanıcılarına negatif ayrımcılık yapıldığı durumlar da yaşanmıyor değil, sadece bu platformda yetkili birisinin bu tür bir tavrı benimsememesi kanaatindeyim.

Kreatin mevzusuna gelirsek kullanıldığı müddetçe su tüketilmesi gerekiyor çünkü vücut su tutmaya başlıyor. Bunun haricinde pozitif etkisi ise hücrelere enerji sağlaması.
Eksisi ise bol su tüketimi ve kellik. 😂
Saç dökülmesi göreceli bir konu olabilir.

Kreatin vücutta biriken bir supplement. Tavsiyem her gün kullanılması. 30 gün her gün içtikten sonra 1 hafta vücut dinlenmesi açısından bırakabilirsiniz. 6 aydır kullanıyorum. Çevremde de çok kullanan var. Bir sıkıntı yaşamadık.

Kullanmayı planlıyorum fakat tek endişem saç dökülmesi konusunda. Saçlarım uzun ve dolayısıyla zaten dökülüyor, daha da artırmasından endişeliyim. Bu yüzden bırakan arkadaşlar da olmuş. Sizde durum nedir?

Kullanmayı planlıyorum fakat tek endişem saç dökülmesi konusunda. Saçlarım uzun ve dolayısıyla zaten dökülüyor, daha da artırmasından endişeliyim. Sizde durum nedir?
Saçlarınız eğer dökülüyorsa, kreatin kullanmayın. İçildiği zaman DHT hormonundan dolayı saç dökülmesini hızlandıracağına yönelik araştırmalar var. Net olarak saç dökülmesini hızlandırdığı belli değil fakat yine de kullanmamanızı tavsiye ederim.

Saçlarınız normal olarak dökülüyorsa, kullanın tabi. Bahsettiğim dökülme, kellik derecesinde dökülme.

Kullanmayı planlıyorum fakat tek endişem saç dökülmesi konusunda. Saçlarım uzun ve dolayısıyla zaten dökülüyor, daha da artırmasından endişeliyim. Bu yüzden bırakan arkadaşlar da olmuş. Sizde durum nedir?

Şu ana kadar babadan kaynaklı genetik dökülme olmasına rağmen ekstra bir saç dökülmesi yaşamadım. Çevremdekiler de bu konuda tereddüt içerisindeydi. Korktukları gibi bir sonuç olmadı.

Geri
Yukarı