BCAA + kreatin tavsiyesi

piyanist34

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, spora başlayalı 1 ay oldu. Daha once 3 yıl araliksiz yapmıştım. 2018'de biraktim.
Şimdi BCAA ve kreatin arayışına girdim.

BCAA'dan bir ürün buldum sizce nasıl veya ne tavsiye edersiniz?

Kreatinde Bigjoy mantıklı geldi ama Mysupplement markasında var uygun fiyatlı Bigjoy'un alt markası galiba.

Biraz pahalı aslinda ama içeriği zengin sizce bu kadar icerige gerek var mı? Daha uygun bir şey alsak ne aliriz?

BCAA boş. Almaya gerek yok. Keratini ise bilindik markalardan herhangi birini tercih edebilirsin.

Bu konuda 2 ayrılmış kitle var. Savas cebeci gerekli olduğunu savunuyor eğer ki yeterli proteinler alinirsa.

BCAA olarak bigjoybig daha fazla içerik veriyor servis başı fiyatları da hemen hemen ayni ama kalite farki var mıdır bilmem.

Kreatinde merdiven altı üretim olmadığı sürece marka fark etmez, ocean alabilirsiniz.

Anladim oceani spor yapan arkadaşimda tavsiye etti olmazsa bir deneyeyim.

Son düzenleme:
Anladim oceani spor yapan arkadaşimda tavsiye etti olmazsa bir deneyeyim.

Kreatindir tatlandırıcıdır vs bu gibi ürünleri alabilirsiniz oceandan, ama whey -preworkout gibi ürünleri kötü, bu tür ürünlerde ham madde kalitesinin iyi olması gerekiyor fakat ocean daha aldığı hammaddenin hangi firmadan olduğunu söylemekten aciz bir marka.

Biraz araştırmadan sonra yumurta tavuk gibi besinleri yediğimizde zaten BCAA geliyormuş.

100 gram tavukta 3-3.5 gram civarı, 1 adet yumurtada ise 1-1.5 gram BCAA bulunuyormuş.

Zaten gunde yumurta 200 gram tavuk falan yiyorum. Eger böyle ise BCAA almaya gerek olmadığı anladim.

Ben BCAA almak icin 400 500 gram kırmızı et yenmesi gerektiğini sanıyordum. Herhalde bu kreatin icin geçerliydi.

Yanildigim bir nokta var mı?

Geri
Yukarı