Kripto parası çalınan adam beni suçluyor

Yapma abi yaptım bir hata gözünüzü seveyim.

Kimse 90 bin doları eyvallah diyip bırakmaz yaklaşık 1 Milyon 700 Bin lira ediyor, bu ülkede 200 liraya torbacıya adam şişlettiriyorlar.

Umuyorum adam hakkını sonuna kadar arar ki; bu parayla yeniden hayat kurulur yani adam ömrü boyunca uğraşır bu mevzuyla. Yakında seni gazetelerde 14lük hırsız tutuklandı manşetlerini görürüz. Silahı beline takıp evinize rastgele sıkmazsa yat kalk dua falan et arapça tekerleme oku.

Abi ya da ablam gerçekten büyük bir aptallık ettim ama ailemi üzmek istemiyorum, inşallah cezamı ahirette çekerim.

Yazılım yapmanda sıkıntı yok ve her türlü para cezası yersin özel hayat gizliliğinden illaki suçlu çıkarsın ama kripto para cezasını yemezsin ve 14 yaşında ne yazılımı yazdın merak ettim.

Hahahaha şu senaryoda:
Sanal hırsızlık yapan bir adamın yazdığı kodları sen aldın, yazılımın üzerinden bu adama yolladın. Aklın sıra uyanıklık ettin. Ne oldu, hırsızlık yapan adamın maşası oldun. Kod incelenirse, seni kullanan da biraz tedbirliyse tüm suçu sana yıkar;
90 bin dolar + mahkeme masrafları + tazminat + siciline elveda de + çocuk ıslah evinde 5 yıldızlı tatil.
Bu arada sakın adama para falan yollama adamın belki de parası çalınmadı seni korkutuyor blöf yapıyor.

Blöf yapıyorsa sorun yok, yapmıyorsa:
90 bin dolar + mahkeme masrafları + tazminat + siciline elveda de + çocuk ıslah evinde 5 yıldızlı tatil.

Şu ana kadar siber suçlardan Türkiye'de doğru düzgün ceza alan yok bir de çocuksa bir de etkin pişmanlıktan yararlanırsın üstüne bir de ergensin daha barodan bir avukat bir de hesaplarını incerler denetimli serbestlik üstüne 2 3 yıl denetlerler sonra bir mahkeme dava kapanır.

Geri
Yukarı