Küfür nasıl bırakılır?

Son zamanlar da çok küfür ettiğimi fark ettim örnek vermek gerekirse arkadaşlarımla konuşurken küfür ediyorum, cümle sonunda küfür ediyorum sinirlenince ağır küfür ediyorum. Gün için de bazı siyasetçilerin saçma sapan konuşmalarını görüyorum küfür ediyorum. Futbol oynarken kalecimiz gol yiyor küfür ediyorum. Her gün gördüğüm bir eşyayı ihtiyacım olduğunda bulamıyorum küfür ediyorum. Kısaca çok küfür ediyorum eskiden böyle biri değilim. Son zamanlar da çok fazla küfür etmeye başladım küfürü bırakmak için farklı yollar denedim ama olmadı küfür etmeyi nasıl bırakabilirim?

( Böyle yazdım ama yanlış anlamayın dağdan inmedim normal de insanlara karşı elimden geldiğince kibar konuşan biriyim ama çok samimi olduğum bir arkadaş ortamına girince çok fazla küfür ediyorum )
Bende de aynı.Tanımadığım kişilerle,hocalarla ve küfür sevmeyen kişiler yanında etmiyorum ama çok rahat olduğum bir ortamda veya bilgisayarla uğraşırken herşeyin sonuna a* getiriyorum.1 hafta boyunca küfretmeden durursan geçer zaten.Sadece istemsizce bir şeyden korkma veya sinirlendiğimizde değil de her zaman istediğimiz için ediyoruz ve istediğimiz zaman da durdurabiliriz.Ben iki kez denedim de...Küfürsüz hayat sıkıcı illa 2 tane etmek gerekir en az günde ya çünkü artık küfüre alışkın olduğumuz için sadece 2 kez etsek baya normal ve gerekli derecede kalır.3 kez falan düşündüm küfürler neden var lan diye.

Son zamanlar da çok küfür ettiğimi fark ettim örnek vermek gerekirse arkadaşlarımla konuşurken küfür ediyorum, cümle sonunda küfür ediyorum sinirlenince ağır küfür ediyorum. Gün için de bazı siyasetçilerin saçma sapan konuşmalarını görüyorum küfür ediyorum. Futbol oynarken kalecimiz gol yiyor küfür ediyorum. Her gün gördüğüm bir eşyayı ihtiyacım olduğunda bulamıyorum küfür ediyorum. Kısaca çok küfür ediyorum eskiden böyle biri değilim. Son zamanlar da çok fazla küfür etmeye başladım küfürü bırakmak için farklı yollar denedim ama olmadı küfür etmeyi nasıl bırakabilirim?

( Böyle yazdım ama yanlış anlamayın dağdan inmedim normal de insanlara karşı elimden geldiğince kibar konuşan biriyim ama çok samimi olduğum bir arkadaş ortamına girince çok fazla küfür ediyorum )
Bende de aynı durum.Tanımadığım kişiler veya küfür edilmesini sevmeyenler yanında küfürsüz ama çok rahat olduğum bir ortamda herşeyin sonuna a* getiriyorum.3 kez düşündüm küfürler neden var lan diye ama bence gerekli en az 2 kez etsek zaten gayter yerinde ve çok normal olur zaten bunu sadece bir şeyden korkup veya sinirlenip yapmadığımız için istediğimiz zaman edip istediğimiz zaman durdurabiliyoruz ama ben bunu anca 2,3 kez denemişimdir çünkü küfür etmeyince çok sıkıcı geliyor şakalar falan.

Bende de aynı. Tanımadığım kişilerle, hocalarla ve küfür sevmeyen kişiler yanında etmiyorum ama çok rahat olduğum bir ortamda veya bilgisayarla uğraşırken her şeyin sonuna a* getiriyorum. 1 hafta boyunca küfretmeden durursan geçer zaten. Sadece istemsizce bir şeyden korkma veya sinirlendiğimizde değil de her zaman istediğimiz için ediyoruz ve istediğimiz zaman da durdurabiliriz. Ben iki kez denedim de...Küfürsüz hayat sıkıcı illa 2 tane etmek gerekir en az günde ya çünkü artık küfüre alışkın olduğumuz için sadece 2 kez etsek bayağı normal ve gerekli derecede kalır. 3 kez falan düşündüm küfürler neden var lan diye.

Bende de aynı durum. Tanımadığım kişiler veya küfür edilmesini sevmeyenler yanında küfürsüz ama çok rahat olduğum bir ortamda her şeyin sonuna a* getiriyorum. 3 kez düşündüm küfürler neden var lan diye ama bence gerekli en az 2 kez etsek zaten gayter yerinde ve çok normal olur zaten bunu sadece bir şeyden korkup veya sinirlenip yapmadığımız için istediğimiz zaman edip istediğimiz zaman durdurabiliyoruz ama ben bunu anca 2,3 kez denemişimdir çünkü küfür etmeyince çok sıkıcı geliyor şakalar falan.

Lan aynı şeyi farklı olarak 2 kez yazdım atmadı diye :D

Bir keresinde babam küfür ettiğimi duyunca tokat atmıştı. O andan beri arada bir ufak küfürler hariç küfür etmiyorum. Babanızın yanında bir deneyin isterseniz. Unutulmaz anlar yaşayabilirsiniz. 🤫

Ben ettim işe yaramadı. Sonra dalga geçtiler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı