Çözüldü Kutusu açılmış telefon iade edilebilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mergen Tengri

Hectopat
Makaleler
8
Daha fazla  
Meslek
Tekno-Lokum
Selam, Hepsiburada üzerinden iPhone 6S Plus almıştım ancak ürünü iade etmek istiyorum.
Ürünü Yenilenmiş olarak Mükemmel kategorisinde aldım ancak telefonun ekranında ölü pikseller ve kasasında ezilmeler hatta çizikler var.
Hatta ekran ve kasa arasında yapıştırıcılar var ve ekran tam oturmamış. Öncelikle bunların olduğunu anlamam için kutuyu açmam gerekiyordu ve açtım.
Kutusu açılmış ve hasarlı ürün iade edilebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ben yerinde olsaydım iade etmek için her türlü girişimde bulunurdum önce hepsi burada sonra satıcı ile iletişime geçerdim.

Ürünün resimlerini çekip bu mu mükemmel diye atardım.
Sanırım kendini kandırılmış gibi hissediyor olmalısın dost.
Selam, Hepsiburada üzerinden iPhone 6S Plus almıştım ancak ürünü iade etmek istiyorum.
Ürünü Yenilenmiş olarak Mükemmel kategorisinde aldım ancak telefonun ekranında ölü pikseller ve kasasında ezilmeler hatta çizikler var.
Hatta ekran ve kasa arasında yapıştırıcılar var ve ekran tam oturmamış. Öncelikle bunların olduğunu anlamam için kutuyu açmam gerekiyordu ve açtım.
Kutusu açılmış ve hasarlı ürün iade edilebilir mi?

Ölü piksel, ezilme ve çizilme varsa, evet iade edebilirsiniz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben yerinde olsaydım iade etmek için her türlü girişimde bulunurdum önce hepsi burada sonra satıcı ile iletişime geçerdim.

Ürünün resimlerini çekip bu mu mükemmel diye atardım.
Sanırım kendini kandırılmış gibi hissediyor olmalısın dost.

Çözüm
Satıcı hb bilişim, ne yazık ki videoya almadım.

Hakkınızı arayın. Geri kalmayın. İade kabul etmezler ise hem ticaret bakanlığına dolandırıcılık üzerinden suç duyurusunda bulun hem de tüketici hakem heyetine başvurun. Umarım bunlarla uğraşmazsınız tabii.

İlgilendiğiniz için teşekkürler.
Önce Hepsiburada'dan iade talebi oluşturdum, yarın kapımdan gelip alacaklar. Eğer kabul edilmezse HB Bilişim ile iletişime geçeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı