Kuzenime aşık oldum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İlişki ve ilgi konusunda haklısın.

Dalga geçmek için söylemedim. Yanlış anlama. Herkesin kendince bir hayatı ve imkanlar dahili olur. Belki hiç öyle bir ortamın olmadı. Bu eksiklikler yüzünden kuzeninin verdiği ilgi ve akraba olduğunuz için aynı ortamda uzunca süre geçirilebilen süre ve keyifli muhabbetler sizde ilgi uyandırmıştır.
Uzun süre aç kalan birisi lahmacun görürse ağzı sulanır mesela. Fakat tok isen bakmazsın bile.
Etik değer olayını ben bilmem, o sizin kültürünüzün üzerinde duracağı şeydir. Ben sadece bilimsel olarak kan bağının uzak olması gerektiğini ve eğer başka kızlar ile tanışırsan çok daha keyifli insanların var olduğunu göreceğine inanıyorum. Naçizane tavsiye.

@Türkistan benim çevremde bu tarz insanlar yok. Tahmin olarak yürütüyorum ve dikkat ederseniz, kişiler çıkabiliyor diyorum. Bilmem anlatabildim mi? Konuları farklı olaylara çekmeye gerek yok. Ben arkadaşa fikrimi söyledim ve duruma göre düşünüp karar vermesini tavsiye ettim. Yorum olsun diye yorum yapmak saçma oluyor.

Dalga geçmek için söylemedim. Yanlış anlama. Herkesin kendince bir hayatı ve imkanlar dahili olur. Belki hiç öyle bir ortamın olmadı. Bu eksiklikler yüzünden kuzeninin verdiği ilgi ve akraba olduğunuz için aynı ortamda uzunca süre geçirilebilen süre ve keyifli muhabbetler sizde ilgi uyandırmıştır.
Uzun süre aç kalan birisi lahmacun görürse ağzı sulanır mesela. Fakat tok isen bakmazsın bile.

Dalga olarak algılamadım zaten. Gerçekten de öyle.

@f0ze Bu kısımların ihtimal olduğundan emin misiniz? "Yargılanırsın" kelimesi iki zıt ihtimali karşı karşıya getiren bir ek almış mıdır veya öyle bir kelime midir?
akraba evliliği hiç mantıklı bir karar değildir. Her açığını bilirler, en ufak yanlış hareketinden dolayı abartılı şekilde yargılanırsın. Biyolojik kısmına bile girmiyorum.

Bu kısmı da tartışılır olarak söylediğiniz için tartışmaya açtım. Tartışılabilir olduğunu düşündüğünüz bir konunun tartışılmasından rahatsızlık duyacağınızı hiç düşünmemiştim.
Akraba evliliği yapıp mutlu olan kişi sayısı ne kadar fazla tartışılır.

Burada yaşının küçüklüğü veya büyüklüğü hakkında yargıda bulunmanız istenmiyor. Aynı zamanda sevgi ve aşk, yaş denklemine sıkıştırılamaz.
Yaşınız küçük iyi düşünün öyle karar verin.

Tavsiye verdiğiniz ve ihtimal değerlendirdiğiniz kısım da burası. Eğer "Çıkabilir" kelimesini kullansaydınız olasılık değerlendirmeyle kalmış olurdunuz. Ama siz "Çıkabiliyor" dediğiniz için gördüğünüz veya daha önce denk geldiğiniz bir olasılıktan bahsetmiş oluyorsunuz.
Akraba evliliğinde yuvayı bozmaya çalışan hain, karaktere sahip olmayan, şeref ve haysiyetin ne olduğunu bilmeyen kişiler çıkabiliyor. Akraba evliliğinden uzak durmak en iyisi olur.
Kelimeler kutsaldır. Kutsallığının farkına vardığınızda, doğru yerde ve doğru şekilde kullanmanız gerektiğini öğrendiğinizde sizinle tartışabiliriz.

Dostum sen ne yaşıyon ya akraba evliliği savunan adamsın cidden şaka gibi :D

Akraba evliliğini cahillikle, "başkasına gitmesin" düşüncesi ve dinle ilgili olan aptalca bağdaştırmasına karşı savunuyor. Siz çok yanlış anlamışsınız.

Akraba evliliği konusunu uzatmaya gerek yok. Sadece konumla ilgili yorum yapın lütfen.

Biliyorum biyolojik açıdan hiç mantıklı değil. Neredeyse 6-7 yıldır görüşmüyoruz. Onun yaşadığını bile unutmuştum.

Yaşım 17 bu arada yakında 18 olacağım. Üniversiteye geçtim. O 11. sınıfa yeni başladı. Farklı şehirlerdeyiz.

Oraya gittiğimden beri hep yanımda oldu. İlgi eksikliğimi o karşıladı resmen. Her gece uzun uzun sohbet ettik. Oyunlar oynadık. Bir gece 7 saat boyunca konuşmuştuk. Hayatını anlattı resmen.

3 hafta oldu eve döneli. Çok zayıfladım onu düşünmekten. Açılmak istiyorum ama yapamam çünkü kuzenim. Her saat ruh halim değişiyor. Aşırı öz güvenli oluyorum sonra dibe çöküyorum.

Çok güzel bir kız sayılmamasına rağmen gözüm ondan başkasını görmüyor. Mesajlaşıyoruz bazen. Onu da sıkmak istemiyorum ne de olsa üniversite sınavına girecek.

Biraz araştırdım ani ruh değişimlerini. Bipolar bozukluk olabilir bende. Kendi kendine tanı koymak ne kadar mantıklı bilemiyorum.

Önerilerinizi bekliyorum.

Bizim sülale Osmanlı yıkılmadan 20-30 yıl önce bile varmış, o zamanlardan beri akraba evliliği Full.
Hiç kimse doğuştan sorunlu ya da 3 kafalı doğmadı ama yine biraz şans işi.

Aşıksan açıl kardeşim, ya da işini garantiye almak için sınav yılının sonuna kadar samimi ol sonra açıl.

Aşıksan açıl kardeşim, ya da işini garantiye almak için sınav yılının sonuna kadar samimi ol sonra açıl.

Aklımı okudunuz resmen. Doğum gününde güzel bir sürpriz yapmayı planlıyordum samimi olmak için.

Ayrıca sınav sonrası açılabilirim. Hem 18 yaşında olur hem de olgunlaşır. Teşekkürler tavsiye için.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı