Laf dalaşına girmemek iyi bir şey mi?

Adnan Varol

Centipat
Daha fazla  
Yolda gidiyordum. Kaldırımda annemle beraber motorcunun biri bize mi dedi anlamadım onun bak dedi. Bende adam buyuk diye sesımı cıkaramadım. 15 yasındayım adam 30 35 vardır. İçimden diyorum ben korkak ezık mıyım? Her olayda sesımı cıkarmadıgım zaman boyle oluyor. Kendımı sorguluyorrum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yolda gidiyordum. Kaldırımda annemle beraber motorcunun biri bize mi dedi anlamadım onun bak dedi. Bende adam buyuk diye sesımı cıkaramadım. 15 yasındayım adam 30 35 vardır. İçimden diyorum ben korkak ezık mıyım? Her olayda sesımı cıkarmadıgım zaman boyle oluyor. Kendımı sorguluyorrum.
çok zor durumda kalmadıkça laf da etme kavga da etme bence.

Laf dalaşına girmek iyi bir şey değildir ilk önce adamın kime doğru baktığına emin ol sonra uygun bir üslüp ile sor eğer tersler ise saygı çerçevesinde onunla konuş ve sinirlenmemeye çalış adam sinirlenirse bile sen kötü bir şey söyleme veya da sinirlenme içinde azıcık ta insanlık varsa lendinden küçük biri ile böyle sataştığı ve ona kötü söz söylediği için kendini kötü hissedecektir ama çoğunlukla cevap vermeyip onu Allah'a havale etmek en iyi çözümdür.

Yeni konular

Geri
Yukarı