Laptop 3050 vs. masaüstü 1660

velona77

Hectopat
Arkadaşlar selamlar, laptopumun bozulmasıyla beraber yeni bir bilgisayar ihtiyacı doğdu.

Sizce Monster'ın şu bilgisayarını RAM'ini çiftleyerek almak mı daha mantıklı Abra A5 V17.1 15,6" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook, yoksa içinde GTX 1660 olan bir masaüstü mü almak daha mantıklı olur?

Tamamen performans açısından soruyorum, mobilite ihtiyacım yok ve halihazırda monitör, klavye ve mouseum var. Laptopu da biraz masaüstü gibi kullanacağım yani.

Şimdilik sadece FIFA22, Red Dead Redemption 2 ve GTA V oynuyorum. FIFA'lar hariç yeni çıkan oyunları oynama gibi bir derdim de yok.

Son olarak, şu an için 13 bin liradan daha fazla bir fiyat ödemek istemiyorum.

Son düzenleme:
Normal şartlarda eşit güçteler ama işin içine DLSS ve RTX girince RTX 3050 öne geçer.

Arkadaşlar selamlar, laptopumun bozulmasıyla beraber yeni bir bilgisayar ihtiyacı doğdu.

Sizce Monster'ın şu bilgisayarını RAM'ini çiftleyerek almak mı daha mantıklı Abra A5 V17.1 15,6" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook, yoksa içinde GTX 1660 olan bir masaüstü mü almak daha mantıklı olur?

Şu an için 13 bin liradan daha fazla bir fiyat ödemek istemiyorum.

Evde duruyorsa masaüstü sürekli dışarı götürüyorsan PC'yi laptop 3050 ile 1660 arasında aşırı bir fark yok sadece DLSS açılınca 3050 bir tık fazla performans verir ve masaüstü 1660'da daha uzun süre dayanır Abra A5 önermem ama o bütçeye.

GTX 1660 ham güçte öne geçer gibi ama yine de laptop alman daha yararına olacaktır diye düşünüyorum. Hem taşıması olsun pratikliği olsun öne geçiyor. DLSS kullanarak da masaüstü performansını bile geçersin.

Normal şartlarda eşit güçteler ama işin içine DLSS ve RTX girince RTX 3050 öne geçer.
Ama 17.1 almayın.
Evde duruyorsa masaüstü sürekli dışarı götürüyorsan PC'yi laptop 3050 ile 1660 arasında aşırı bir fark yok sadece DLSS açılınca 3050 bir tık fazla performans verir ve masaüstü 1660'da daha uzun süre dayanır Abra A5 önermem ama o bütçeye.
Aynen öyle.

Tamamen performans açısından soruyorum, mobilite ihtiyacım yok ve halihazırda monitör, klavye ve mouseum var. Laptopu da biraz masaüstü gibi kullanacağım yani.

Şimdilik sadece FIFA22, Red Dead Redemption 2 ve GTA V oynuyorum. FIFA'lar hariç yeni çıkan oyunları oynama gibi bir derdim de yok.

Bu bütçeye 1 önerim var:
1-Dell(Yani kalite olarak daha iyi. Size sorun çıkarmaz)
GTX 1660 ham güçte öne geçer gibi ama yine de laptop alman daha yararına olacaktır diye düşünüyorum. Hem taşıması olsun pratikliği olsun öne geçiyor. DLSS kullanarak da masaüstü performansını bile geçersin.
Evet DLSS ile 3050 daha zekice.

13 bin liradan daha düşük fiyata gtx 1660 olan masaüstü var mı

Ama 17.1 almayın.

Aynen öyle.

Bu bütçeye 1 önerim var:
1-Dell(Yani kalite olarak daha iyi. Size sorun çıkarmaz)

Evet DLSS ile 3050 daha zekice.
Bu önerdiğim Dell olan gayet iyi.
120 Hz olmasına bakmayın siz. WVA olması o eksiği kapatır.
RTX 3050 95W kullanıyor 17.1 e bin basar.
17.1 75W
-------------------------------
İşlemci olarak eşit denebilirler.

1- HP victus 60 Hz...
2- 10200H nerede R5 5600h nerede?
3- başlıkta laptop yazıyor.

Hem masaüstü hem laptop önerisi istemiş ona göre attım 5600h modeli linki attığımı sanmışım 10200H kötü değil ama 5600h daha iyi HP victus indirime girdiği zaman 12 bin civarına iniyor ayrıca maksimum 13 bin olsun demiş.

Yeni konular

Geri
Yukarı