Laptop vs masaüstü

Kişisel fikrimi söyleyeceğim lürfen beni linçlemeyin. Bende hem laptop hem kasa var. İkisinde de çok rahat oyun oynayabiliyorum. Eskiden laptop kötü oyun oynanmıyor diye gittim RTX 2060'lı kasa topladım şimdi paketleyip çatıya kaldırdım. Neden, çünkü masaüstü ile yapabileceğim her şeyi laptopla yapabiliyorum ve laptop daha pratik. İstediğim yere götürüyorum, yatarak bakıyor. Rahat işte. Bence masaüstü almaktansa laptopu monitörle masaüstü gibi kullanabilirsin ve istediğin yere de götürürsün. Eskidenmiş masaüstünün oyun PC'si olması. Şimdiki bütün laptoplar her şeyi yapabilirsin.

Yeri var ancak bu modelde adaptör sorunu var. Adaptörü 135W olduğu için tam olarak besleyemiyor laptopu.

Zaten genelde şarjda kullanırım PC'yi. Oyun oynamıyorken video dizi falan izliyorken 2-3 saat tutsa yeter.
Ben genelde laptop hep ısınıyor o yüzden drop yiyor diye biliyordum. Sistemler sıkışık olduğu için. Ama onu sıvı soğutucu ile halledebiliriz herhalde.

Zaten genelde şarjda kullanırım PC'yi. Oyun oynamıyorken video dizi falan izliyorken 2-3 saat tutsa yeter.
Ben genelde laptop hep ısınıyor o yüzden drop yiyor diye biliyordum. Sistemler sıkışık olduğu için. Ama onu sıvı soğutucu ile halledebiliriz herhalde.

Laptop ısınması normal 110 dereceyi geçtikten sonrası sıkıntı sadece ama 100 derece üstüne zaten kolay kolay çıkmas onun için 8K video + bütün oyunların falan açık olması gerekir herhalde :D

Drop yeme konusuna gelirsek drop olmuyor ben şu ana kadar Gaming PC de hiç drop yaşamadım 3 yıldır kullanıyorum.

Laptopa sıvı soğutucu olayını rafa kaldırın. Zaten şarj adaptörü yetmiyor laptopa o yüzden şarjda kullanmak sıkıntı. RAM eklemesiyle hiç yeteceğini düşünmüyorum o adaptörün. ACER Nitro 5 An515-45 Ryzen 5 5600h 8 Gb 512 Gb Ssd Rtx 3050 144 Hz 15.6 Fhd Freedos Nh.qbaey.002 Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL bence bunu alın.

Kişisel fikrimi söyleyeceğim lürfen beni linçlemeyin. Bende hem laptop hem kasa var. İkisinde de çok rahat oyun oynayabiliyorum. Eskiden laptop kötü oyun oynanmıyor diye gittim RTX 2060'lı kasa topladım şimdi paketleyip çatıya kaldırdım. Neden, çünkü masaüstü ile yapabileceğim her şeyi laptopla yapabiliyorum ve laptop daha pratik. İstediğim yere götürüyorum, yatarak bakıyor. Rahat işte. Bence masaüstü almaktansa laptopu monitörle masaüstü gibi kullanabilirsin ve istediğin yere de götürürsün. Eskidenmiş masaüstünün oyun PC'si olması. Şimdiki bütün laptoplar her şeyi yapabilirsin.
Eskiden iki seçenek arasında yüksek seviyede fiyat ve performans farkı vardı. Artık gittikçe laptoplar daha iyi ve ucuz hale gelebildi bu yüzden söylediklerinde haklılık var.

Merhaba laptop ve masaüstü arasında kaldım. Daha çok masaüstü düşünüyordum. Ama seyahat gibi durumlar olabilir. Sonra bunu gördüm Dell G15 5510 Intel Core I5 10200h 8gb 256 Gb Ssd Rtx 3050 15.6" Ubuntu Fhd 4b200f82c Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL
Sizce RTX 3050 ve i5 10. nesil laptop kasar mı? Veya kaç FPS verir oyunlarda?
Ve ürün özelliklerinde ekran yenileme hızına yok diyordu. Acaba ekstra monitör mu gerekiyor? Yoksa 60 Hz falan mı? 60 Hz olmasa, 144 veya 165 Hz olsa iyi olur) sizin düşünceleriniz neler?
Seyahattan kastınız tatil, bayram ziyareti ise masa üstü alın. Zira bu tür seyahatlarda zaten bilgisayara bağımlı kalmak da çok iyi bir şey değil. Uzaklaşıp kafa dinlemek lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı