LGBT nedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hetero birlikteliklerde de olabiliyor bu tarz şeyler.
Daha yaygın hocam. Şimdi şunediyor sitesinde eşcinsellik ile ilgili şeylere bakıyordum ki eşcinsel bir öpüşme sahnesi gördüm. Ben bunu görmek istememe rağmen koyuyorlar bunu. Sanki gözümüze sokmak gibi. Sevmediğim şey bu işte. Gözümüze sokulması.

Veriler diyorum alakası yok diyorsun hocam. Ne diyeyim yani şimdi?

Veriler kaynalarıyla beraber verilmiş, git incele.

Senin gibi homofobik bireyler tarafından dışlandıkları için olabilir mi acaba? Ve o veriler doğru olsa bile bu konuyla alakası yok, senin ya da başka bir hetero bireyin de yaşayabileceği olaylardan olabilir olsa bile. Ki zaten sandığınız kadar büyük bir etkisi yok bu konunun hayatımızda, insanız yani biz de, size mutant falan gibi gözüküyoruz sanırım.

Daha yaygın hocam. Şimdi şunediyor sitesinde eşcinsellik ile ilgili şeylere bakıyordum ki eşcinsel bir öpüşme sahnesi gördüm. Ben bunu görmek istememe rağmen koyuyorlar bunu. Sanki gözümüze sokmak gibi. Sevmediğim şey bu işte. Gözümüze sokulması.
Eşcinsel bir öpüşme sahnesinde ne gibi bir sorun var hocam?

Daha yaygın hocam. Şimdi şunediyor sitesinde eş cinsellik ile ilgili şeylere bakıyordum ki eş cinsel bir öpüşme sahnesi gördüm. Ben bunu görmek istememe rağmen koyuyorlar bunu. Sanki gözümüze sokmak gibi. Sevmediğim şey bu işte. Gözümüze sokulması.

İzlediğiniz film ya da dizi sadece hetero bireyler için yapılmıyor. Ve neden bundan rahatsız olduğunuzu anlayamadım size ne gibi bir zararı var?

Bence bu biraz yanlış. Eğer malum LGBT topluluğundan bahsediyorsanız evet ama başka insanların tercihleri bizi ilgilendirmez.

Bilimsel verilerle konuşursak ortada yanlış bir durum olamaz. Tabii ki medya bu çalışmaları ve araştırmaları senin gözüne sokmayacak belli bir topluluğu destekliyorsa. O an hangi topluluk prim yapıyorsa ve işine geliyorsa onunla ilgili olumsuz durumları gizler. Türkiye'den örnek verirsek mültecilerin yaptıkları olayların haddi hesabı yokken medyada olumsuz bir haber görebiliyor musun? Hayır.

Genellemeyi homofobik heterolar üzerinden yaptım, bütün heterolar üzerinden değil.
Bütün homofobikler aynı değildir ki. Genelleme dediğim bu. Yanlışım varsa düzeltin, homofobikliğe eşcinsellikten hoşnut olmamak da giriyor. Bütün homofobikler nefret dolu ve eşcinsellerin ölmesini istemez ki. Genellemeyi bütün homofobikler üzerinden yaptınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı