LGBT nedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Erkek ile erkeğin veya kadın ile kadının ilişkiye girmesinden iğreniyorum ve bunu özgürce söylüyorum. Sorun mu var? İğrenmemi belirtmemden rahatsız olan varsa ilişkilerini gözüme gözüme sokmayabilir, homoseksüel olduğunu insan üstü bir marifetmiş gibi belirtmeyebilir ve abuk subuk laflar edip ifade özgürlüğümü kısıtlamayabilir; ben de homoseksüel ilişkiden iğrendiğimi belirtmem. Kazan kazan yapmış oluruz.

Bunu söylediğim için de homofobik olurum şimdi.
Gerçekten inanılmaz ya, sevmediğini söylüyorsun; vatan haini yapmadıkları kalıyor. Bir cümle ile anlaşılabilecek bir olayı ne kadar uzattıklarına bakabilir misin lütfen ya ? Bizim milletimiz ne kadar seviyor bir şeylere muhalefet olmayı.

Gerçekten inanılmaz ya, sevmediğini söylüyorsun; vatan haini yapmadıkları kalıyor. Bir cümle ile anlaşılabilecek bir olayı ne kadar uzattıklarına bakabilir misin lütfen ya ? Bizim milletimiz ne kadar seviyor bir şeylere muhalefet olmayı.
"Kim ne yaparsa yapsın." lafını anlamıyorlar işte. Özgürlük sadece onlara çalışıyor sanırım.
Nefret beslemiyoruz, ayrımcılık yapmıyoruz, sayıp sövüp kapı dışarı etmiyoruz, bir şey yapmıyoruz, yine homofobik ilan ediliyoruz. Ne biçim iş?

Ne olmuş burda, ortalık savaş alanına dönmüş.🙃 Soruya birçok kişi cevap vermiş ve açıklamış ama bende açıklayayım burdayken.
LGBT+ insanlara doğuştan gelen cinsel, romantik veya cinsiyetsel yönelimlerdir. Gay, lezbiyen, biseksüel, transeksüel v.b. bir sürü alt dalı olan derin bir kavramdır diyebilirim. Hastalık mıdır? Tabi ki hayır. Nasıl Asyalı veya Siyahi bir birey olarak doğmak bir hastalık değilse LGBT+ birisi olarak doğmakta gayet normaldir. Peki bu durumu sebepsiz veya sebepli dolaylı yollardan normal görmeyen ve LGBT+ altındaki herhangi bir terime yönelimi olan kişileri ayırıp, onları mutant veya hastalıklı gibi gören kişilere ne denir? Böyle kişilere homofobik denir. Homofobi bir bireyin kendi seçimidir. Bir kişi homofobiklikten döndürülebilir mi? Evet. Kimse kötü insan olarak doğmaz, kendi seçimleriyle kötü olur. Kimse homofobik olarak doğmaz, kendi seçimiyle homofobik olur.

İki homofobik insan birbirlerinden güç alarak homofobikliğini keşfediyor, buradan sonra ne söylesem boş, taş kafanıza bir şey girmeyecek nasıl olsa. En azından böyle insanların arasında bile birkaç LGBT bireyle tanışmış oldum, sevindirdi. Arkadaş olmak ve konuşmak isterseniz Discord'umu verebilirim. İyi geceler herkese.
Tartışma da haksız olduğunuzu biliyorsunuz, kabul etme yok.

Tarih bilgim var sanıyorsunuz, o hiç yok.

Okuduğunuzu anladığınızı sanıyorsunuz, o desen asla yok.

Yaşınız küçük olduğu için size göz yumuyoruz, umarız bu bilgi dağarcığınızı genişletirsiniz. Yaşınız küçük deme sebebim, konuştuklarınızın; akıl mantığa ermemesi. Yoksa yaşı büyük bir kişinin böyle olması imkansız.

İki homofobik insan birbirlerinden güç alarak homofobikliğini keşfediyor, buradan sonra ne söylesem boş, taş kafanıza bir şey girmeyecek nasıl olsa. En azından böyle insanların arasında bile birkaç LGBT bireyle tanışmış oldum, sevindirdi. Arkadaş olmak ve konuşmak isterseniz Discord'umu verebilirim. İyi geceler herkese.

Senin arkadaş kriterlerinin arasında LGBT olması mı yer alıyor?

Tartışma da haksız olduğunuzu biliyorsunuz, kabul etme yok.

Tarih bilgim var sanıyorsunuz, o hiç yok.

Okuduğunuzu anladığınızı sanıyorsunuz, o desen asla yok.

Yaşınız küçük olduğu için size göz yumuyoruz, umarız bu bilgi dağarcığınızı genişletirsiniz.

Peki dayım senin canın nasıl isterse öyle olsun. <3
Senin arkadaş kriterlerinin arasında LGBT olması mı yer alıyor?

Hayır ama homofobik olmaması yer alıyor doğal olarak.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı