LGBT'yi destekliyor musunuz?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Desteklemiyorum. Açıkçası kim kime takmış umrumda değil. Ancak kendilerine saygı gösterilmesini isteyen kişiler yürüyüşlerinde Kürdistan sloganları atmamalılar.

Destekliyorum. Türkiye' de gereksiz eylemler yapılıyor diyorsunuz ama Türkiye' deki insanlar sırf kendi inançları için, bir tane LGBT bireyini tanımadan cahilce bir şekilde yasaklansın derse ve onlar ölsün gibi söylemlerde bulunurlarsa bu tarz eylemleri normal karşılarım. Türkiye' de polisler bile taraf tutuyor.

Amerika Birleşik Devletlerinden sana bir gündem ithal edeyim, sonra konunun burnundan kuyruğuna kadar sistematik olarak kullanılan bir sisteme parça olarak montelemek istiyorsan kendini devam edebilirsin.
Bomboş, gereksiz bir üslup. Yine de cevap vereceğim. Sana laf anlatmak istedigimden degil, olur da farklı bir fikir görüp merak eden olur diye.
Başladığı şeklinden günümüzdeki şekline evrilmesi için desteklenirken, içlerinden kaç birey buna dönmesinin saçma olduğuna karar verecek kadar akli dengeye sahip davranıyor? Çok azı.
Eki Görüntüle 1839317
Bu insanların varlıklarını problem olarak görmüyorum, hep varlardı. Ayrıca bunca zaman varolmaları için heteroseksüellere ihtiyaçları var - bunu hiç düşünmüş müydün? Bazı zamanlar güzel karşılandı, bazı zamanlar önemsenmedi, ne zaman para getirecek bir şeye dönüşen sistem parçası haline geldiler sonrası bitiş
Kapitalist bir ürün olarak destekleyecegimi soylemedim. Sen konuyu buraya cekiyorsun ama hic alakasi yok. Tek ortak noktalari Amerika'dan ithal ediliyor olmaları, bu ortak noktaya parmak basıp bir şeyler deniyorsun. Gerek yok. Benim alıntıladığım mesaja bir bak. Türkiye'de yol ortasında sevişilmiş algısı var, ona cevaben "ithal etme" diyorum. Sen konuyu kapitalizme çekiyorsun. Bu konuda zaten net tavrım var, bu noktadan vurmaya calismana gerek yok.
Adamlar kendi içlerinde bu "onur" konusunun b*kunun çıkartıldığının farkındalar, bu ülkedeki insanların bilgi ve bilgelik açısından ne hale geldiği belliyken, sonucun buraya ulaşması çok da olası görünmüyor.
Kakasının çıktığı falan yok. Amerika beni ilgilendirmiyor. Amerika kadar ılık bir noktaya gelebilmemiz için de daha çok yol var. O zaman ortaya tepkimizi koyarız ama şu an maalesef, olayın kapitalist çerçevesini eleştirmiyorum. Demek değildir ki farkında değilim.
Özellikle konuyla alakalı psikolojik alt yapılı araştırmalar, ailevi problemlerin bu konudaki sonuçlarını matematiksel olarak gösteriyor - hiç hoş bir durum değil. Yakın zamanda biyokimyasal açıdan araştırmalar ortaya çıkmaya başlar umarım, yiyecekler, kozmetik kimyasallarla ilgili.
Doğrudur, belirli bireylerin psikolojik durumları vardır lakin direkt trans tanıdığım var benim. Ailesi destekliyor. Beraberce başarılı bir süreç yürüttüler. Mutlular.
Aile yapısını yok et... yoksa "Yurtta(ev) sulh, cihanda (evren) sulh." boşuna söylenmedi.
Hetero aile yapısı sanki çok düzgünmüş de LGBT bozuyormuş. :D Atatürk'ü bu konuya dahil etmezsen sevinirim, alakası yok çünkü.
veya gelip "aaa X Y'ye şiddet uygulamış"... evet pek çok insan, bu sebeplerin hiçbiri olmadan bir sürü şiddete maruz kalıyor. Dün bir öğrencimi evden silahla atmaya çalıştı cahil emlakçı - ki başka şekillerde telefon üzerinden konuyu çözmek gerekti, yoksa bugün haberlerde bir paragraf ve/veya hastane ziyaretinde olmam gerekebilirdi.
Şiddet gören her kesim örgütlenme özgürlüğüne sahip. Belirli kesimler örgütlendiler diye nedir bu yangın anlamadım.

Bunu geçtim, insanları yakıyorlar yahu. Kadınları betona gömüyorlar. Kılıçla öldürüyorlar. Herkes şiddete maruz kalıyormuşmuş.

Hocam nasıl hiçbir şiddet, hak kısıtlaması yok anlatır mısınız? Gay ya da lezbiyen olduğu için öldürülen, işe alınmayan ayrımcılığa, zorbalığa uğrayan insanlar ne olacak? Ki bu dediklerim de öyle 10 kişiden biri değil eş cinsel bireylerin ikisinden birisi bu dediklerime maruz kalıyor zaten.

Bu dediğinizi engellemek için LGBT'ye ihtiyacımız yok direkt halkın kendisi olarak bir şeyler yapabiliriz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu dediğinizi engellemek için LGBT'ye ihtiyacımız yok direkt halkın kendisi olarak bir şeyler yapabiliriz.
LGBT orgut degil canım benim. Ayrıca halk olarak orgutlenseydiniz şu ana kadar kafanıza yağmur gibi yağan mağduriyetlere ses çıkarırdınız. "Halkın kendisi olarak" bir şey yapmazsınız, aksine göz yumarsınız. Şu an da yumuyorsunuz.

LGBT orgut degil canım benim. Ayrıca halk olarak orgutlenseydiniz şu ana kadar kafanıza yağmur gibi yağan mağduriyetlere ses çıkarırdınız. "Halkın kendisi olarak" bir şey yapmazsınız, aksine göz yumarsınız. Şu an da yumuyorsunuz.
Alelade kelime seçmiş olabilirim.
Benim demek istediğim şudur mağduriyetlere ses çıkarılmasına tamamen eyvallah ama bunu yapması gereken lgbt+ başka amaçlar da güdüyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı