LGS"de denemelerinde 390-420 nasıl?

yus4ff

Centipat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
PC: HP - İntel® Core™ İ5 10500H - Nvidia Geforce MX110 2GB - İntel® 512 GB SSD - Ekipman: - Rampage SMX-R12 Hawker 4800Dpi Gaming Mouse - Razer BlackShark V2 X Oyuncu Kulaklık -

Telefon: Samsung Galaxy S20FE Cloud White - 6/128GB - Snapdragon 865 -
Meslek
Öğrenci
LGS denemelerinde genelde 390-420 arası puan alıyorum. Sizce LGS'de kaç puan alırım sınav anı için bir tavsiyeniz var mı?

@yus4ff Çözdüğün denemelerin yayınlarına bağlı. Kimi yayın LGS den zor sorular soruyor kimi yayın LGS den kolay.
Final dershanesine gidiyorum orda çalışkan yayınları,töder okyanus,koray varol ve kendi yayınlarını çözüyoruz.Okulda girdiğim denemelerde ortam yüzünden bir türlü 400 ü geçemedim aşırı ses yapıyorlar kimsede susturmuyor uzun sorularda dikkatim dağılıyor.Ama dershanedeki denemeler sessiz yapıldığı için daha iyi çözüyorum

@yus4ff TÖDER'den 390-420 alıyorsan bence gayet iyi. Bilindiği üzere TÖDER yayınlarına zor diyorlar. Okyanus ve Koray Varol'a gelecek olursak onlar da orta derece zorlukta denilebilir. Yani bence iyisin. Yaşadığın şehre bağlı olarak da yüzdelik dilimine göre iyi bir okula girebilirsin. Sınav pazar günü zaten. Hiç heyecan yapmana gerek yok. Evet LGS önemli bir sınav ama asıl sınav üniversite sınavı. Çalışkan adam okul fark etmeksizin çalışır ve istediği üniversiteyi kazanıp kendi geleceğini belirler. Bu sınav senin hayatını belirlemeyecek paşam. Sınavdan önce de sonra da asla canını sıkmanı istemiyorum. Az önce de belirttiğim gibi çalışan adam lise fark etmeksizin üniversite sınavında iyi sonuçlar elde eder ve kendi geleceğini kendi belirler. Sana tavsiyem şudur; eğer eski çözdüğün denemeler elindeyse yanlışlarına dönüp bakmanı şiddetle tavsiye ediyorum. Ve iyi denilebilecek bir YouTube kanalının yayınladığı sayısal-sözel genel tekrarını izlemen yararına olur. Zaten sadece 1. dönem konuları olduğu için en fazla 5 saatini alır tüm genel tekrar. Şimdiden başarılar diliyorum sana.

Son düzenleyen: Moderatör:
Heyecanlanma genelde senin girdiğin denemelerden daha kolay olur LGS

@yus4ff TÖDER'den 390-420 alıyorsan bence gayet iyi. Bilindiği üzere TÖDER yayınlarına zor diyorlar. Okyanus ve Koray Varol'a gelecek olursak onlar da orta derece zorlukta denilebilir. Yani bence iyisin. Yaşadığın şehre bağlı olarak da yüzdelik dilimine göre iyi bir okula girebilirsin. Sınav pazar günü zaten. Hiç heyecan yapmana gerek yok. Evet LGS önemli bir sınav ama asıl sınav üniversite sınavı. Çalışkan adam okul fark etmeksizin çalışır ve istediği üniversiteyi kazanıp kendi geleceğini belirler. Bu sınav senin hayatını belirlemeyecek paşam. Sınavdan önce de sonra da asla canını sıkmanı istemiyorum. Az önce de belirttiğim gibi çalışan adam lise fark etmeksizin üniversite sınavında iyi sonuçlar elde eder ve kendi geleceğini kendi belirler. Sana tavsiyem şudur; eğer eski çözdüğün denemeler elindeyse yanlışlarına dönüp bakmanı şiddetle tavsiye ediyorum. Ve iyi denilebilecek bir YouTube kanalının yayınladığı sayısal-sözel genel tekrarını izlemen yararına olur. Zaten sadece 1. dönem konuları olduğu için en fazla 5 saatini alır tüm genel tekrar. Şimdiden başarılar diliyorum sana.
Çok teşekkürler şimdiden konu eksiklerim yok ama fen ve inkılap tekrarı yapacağım ve son 3 senenin lgslerini çözeceğim sonuçlarınıda buraya atarım.Ama bence töder daha kolaydı okyanus,isem ve koray varol denemelerinden

@yus4ff yani evet denemeye de bağlı. Ama saydığın yayınlar iyi yayınlar dert etme. Konu eksiklerim yok deme. Bence YouTube'dan sayısal-sözel genel tekrar izle. Gerçekten bana çok faydası olmuştu. Ve evet son 3 senenin LGS'lerini çöz. Zamanın yeterse 2018 ve 2019 yılı LGS matematik-fen sorularına da bakman yararına olur. Şimdiden iyi çalışmalar.

@yus4ff yani evet denemeye de bağlı. Ama saydığın yayınlar iyi yayınlar dert etme. Konu eksiklerim yok deme. Bence YouTube'dan sayısal-sözel genel tekrar izle. Gerçekten bana çok faydası olmuştu. Ve evet son 3 senenin LGS'lerini çöz. Zamanın yeterse 2018 ve 2019 yılı LGS matematik-fen sorularına da bakman yararına olur. Şimdiden iyi çalışmalar.
Teşekkürler umarım iyi sonuçlarımı buraya yazarım.Ama 350 de alsam aşırı üzülmem lisede çalışmama bakarım.Ben 8`e ilk başladığımda 340 civarı alıyordum az biraz çalışarak 150 soruyla falan yükselttim 400 e kadar ama keşke daha çok çalışsaydım diye bi pişmanlığım var şuan neyse artık yapacak bir şey yok tekrardan teşekkürler.

Geri
Yukarı