LGS için geç mi kaldım?

Öncelikle başlığı okuduğunuz üzere bir sorum var. LGS'ye çok mu geç kaldım? Birçok konuyu anlayamıyorum, sizce bugünden itibaren çalışmaya başlarsam, detaylı bir şekilde tekrar yaparsam bu kalan vakitte güzel bir Anadolu lisesine gidebilir miyim? Şimdi neden bu zamana kadar çalışmadın diye soracaklar için cidden, ben de bilmiyorum. Hep erteledim, hep erteledim. Yarın diye diye kaldı. Lütfen kötü de olsa bir fikir verin.

Yani biraz geç kalmışsın. Eğer hiçbir şey bilmiyorsan işin biraz zor, ama şimdi düzenli olarak çalışırsan iyi bir liseye belki gidebilirsin.

Öncelikle başlığı okuduğunuz üzere bir sorum var. LGS'ye çok mu geç kaldım? Birçok konuyu anlayamıyorum, sizce bugünden itibaren çalışmaya başlarsam, detaylı bir şekilde tekrar yaparsam bu kalan vakitte güzel bir Anadolu lisesine gidebilir miyim? Şimdi neden bu zamana kadar çalışmadın diye soracaklar için cidden, ben de bilmiyorum. Hep erteledim, hep erteledim. Yarın diye diye kaldı. Lütfen kötü de olsa bir fikir verin.
Erken daha bir kaç ay daha bekle(!) Tabi ki geç kaldın.

Günde 5 saat? Okullar tatil olduğundan günde 10 saatten az çalışmaması lazım bence. Kuzenim 12 saate çıkıyordu benim.

Hocam kuzenin çok abartmış bence bir sürü iyi arkadaşım var il birincileri arkadaşım var hiç 12 saat çalışan duymadım bence 5-6saat yeterli şu an.

üniversite için normal olabilir ama bana göre fazla aşırı çalışıp kazanamayan çok kişi gördüm kazananlar sene başından beri düzenli ve verimli çalışanlar oluyo genelde

Temelin önemli. Ben hiç çalışmamıştım. Sınav havası yoktu bende. 450 puan almıştım 2019 yılında. Temelin sağlamsa 1 ayda toplarsın.

Kalan günlerde sağa sola oyuna vs bakmadan verimli bir şekilde çalışırsan istediğin yere girersin panik yaratma kendi kendine.

Panik olursan belli bir süre sonra 'artık çalışsam da bir şey olmaz' düşüncesine de kapılabilirsin, ki bu sürekli seni yatışa oyuna eğlenceye sürüklemek isteyen beyninin işine gelir.

Motivasyonunu yüksek tutup her gün sabahtan akşama, dinlenmeyi de ihmal etmeden kampa girmiş gibi çalış. Pomodoro gibi teknikleri kontrol et böyle bir teknik kullanırsan gün içinde saatlerce çalışabilirsin.

Lgs veya başka sınavları geçememek hayatın sonu değil, ama geçerli bir sebebin olmadan bu sınavları savsaklamak seni sonradan kötü yapacaktır. Sınava çalışmadığın zaman mantıklı bir şey yapsan mesela çalışmak zorunda olsan neyse, ama sen büyük ihtimal oyun falan takılıyorsun yapma otur çalış.

Her Allah'ın günü aynı konu açılıyor neredeyse. Yahu geç kaldın tabi. Sence kalmadın mı ? Fakat geç kaldım diyip çalışmamak çok yanlış olur. Geç kalmasına kaldın evet fakat bu çalışma demek değil. Yine de kalan sürede elinden geleni yap.

Yeni konular

Geri
Yukarı