LGS için tavsiyeler

Sayısala odaklanıp sözeli boşlama. Kendimden biliyorum Matematikte üst düzey yapmama rağmen Türkçeden bayağı yanlışım olduğu için beklediğimden çok daha az puan aldım.

Arkadaşlar bu sene 8.sınıfa geçtim. İyi bir lise kazanmak için tavsiyelerinize ihtiyacım var. Şu anki hedefimdeki lisenin taban puanı 378.4781.

Evet, bu sene LGS'ye girdim ve şunları söylemeliyim ki LGS normal sınavlardan farklı oldu bu sene, yani bu sene kolay da olsa zor da olsa gelecek sene nasıl olacak belli değil. Bir de bize sadece 1. dönem soruları soruldu. Yani size böyle bir şans verilmeyebilir, bu yüzden çalışmalarına dikkat et. Sınavda 378 puana çalışmadıkça ulaşman çok zor. Sadece öğretmeni dinleyip aklında kalanlar ile yapmayı denersen 280'e zor çıkarsın söyleyeyim. Kısaca çalış, çalış, çalış. Ortalamalarını ve notlarını yüksek tut.
Sayısala odaklanıp sözeli boşlama. Kendimden biliyorum Matematikte üst düzey yapmama rağmen Türkçeden bayağı yanlışım olduğu için beklediğimden çok daha az puan aldım.

Aynı olayı ben de yaşadım. Zaten yüksek puan alsamda ailemin zoruyla yakımlardaki ve şimdiki okulum olan İmamhatip lisesine yazılacaktım.

Bu sene kolay olacak zor olacak diyenlere 500-600 soru çözüyorum diyenlere inanma onlar genellikle adres temelli liseye yerleşirler. Bizim okulda benden yazılılarda daha iyi yapan kişiler vardı -bu arada yazılıyla LGS'nin hiçbir alakası yok.-Şu anda hepsi adres ile yerleştiler öğretmenlerede kapak oldu onları kayırıyorlardı.

Bu sene kolay olacak zor olacak diyenlere 500-600 soru çözüyorum diyenlere inanma onlar genellikle adres temelli liseye yerleşirler. Bizim okulda benden yazılılarda daha iyi yapan kişiler vardı -bu arada yazılıyla LGS'nin hiçbir alakası yok.-Şu anda hepsi adres ile yerleştiler öğretmenlerede kapak oldu onları kayırıyorlardı.

Aynen bizim sınıf sadece ben yerlestim sınavla.

Arkadaşlar bu sene 8.sınıfa geçtim. İyi bir lise kazanmak için tavsiyelerinize ihtiyacım var. Şu anki hedefimdeki lisenin taban puanı 378.4781.
Hedefini gayet iyi yaparsınız zaten merak etmeyin.
Önemli olan çok fazla çözmek değil zaten çok verimli olmuyor. Verimli olsa çok iyi olur ama genelde değil.

2 Saatten fazla uğraşma teknolojik aletlerle EBA dersi dışında. Günlük 50 soru çözmeyi ve 1 adet deneme çözmeye çalış.

Yeni konular

Geri
Yukarı