LGS önemli bir sınav mı?

Gelecekte yazılıma belki de şu anki kadar istekli olmayacaksın, hevesin gidebilir. Büyük bir risk aldın. Güzel bir üniversite okumak için çok büyük bir etken olan liseyi kaçırmış bulunuyorsun. Yani 1 yıl oturup çalışsan neler kaybedeceksin ki? Ben bu LGS'den önce hemen hemen hiç çalışmadım, 8 de tüm yılımı vererek nitelikli bir liseye gelebildim ve iyi ki de çalışmışım diyorum. Keşke bu konuyu biraz erken açsaydınız da düzeltebilseydik.

Abilerim ablalarım bu LGS denilen lanet sınav önemli bir sınav mı? Yani ben çok iyi bir puan alamayacağım muhtemelen. Meslek lisesinde yazılımla ilgili bir bölüm okuyup üniversitede yazılım öğrenip oradan bir şekilde halleder miyim? Yoksa sınava çalışmayarak hata mı yaptım?
Değiştirebileceğin bir geleceğin var , geç kalmış sayılmazsın. Youtube da çok güzel öğretmenler var. Okulda anlamadığın konular olduğu zaman eve geldikten sonra onları da dinleyip test çözmeye başlarsın. Hergun düzenli çalışırsın, lise 1 den itibaren düzenli çalışmaya başlarsın. Önünde kocaman 4 yıl var. Vaktini güzel değerlendir. Canını da sıkma, tabi ki önemli ama olan oldu .Lisede düzenli ders çalışabilirsen çok güzel telafi edersin 😊

Yeni konular

Geri
Yukarı