LGS taktikleri

Arkadaşlar güzel tavsiyeler vermiş zaten ama çok önemli olan bir diğer şey ise heyecan yapmamak. Heyecan yaparsan gerçekten çok kötü oluyor kendini rahatlatmaya bak.

Hocam vallahi güleceğim yoktu şöyle iki ekran görüntüsü bırakacağım incelersiniz bu ekran görüntüleri teogdaki ve LGS'deki Türkçe sorularındaki sözel mantık soruları.
Teog.

Eki Görüntüle 911411

LGS.

Eki Görüntüle 911413

Yine LGS.

Eki Görüntüle 911418

Daha matematiği devreye sokmadım.
Üstteki soru sizce tamamen bilgiye mi dayalı? Ayrıyeten LGS matematiğini pek incelemedim lakin TEOG matematiği hiç de zorlayıcı değildi, kolaylıkla çözülüyordu.
Soru saymak yerine, kitap bitir. Bol bol kitap bitir.
Katılmıyorum. Aşırı çalışmaktansa bilinçli çalışmak daha verimli olacaktır.

Şu an tamamen toparlamak gerekirse, fazla ders çalışmayı sevmem zaten derslerim bittikten hemen sonra yatana kadar bilgisayar başındayım bu iyi mi? Tabii ki kötü düzeltemediğimden pek yapılandıramıyorum. Günlük soru sayımız 150 ve okulumuzda halihazırda fazla inek arkadaş olması sebebiyle rekabet ortamı büyük. Bu aralar biraz esneğim kafama eserse kitap okuyorum ve konu tekrarı yapıyorum ama genel olarak disiplinsiz biride değilim, biraz yanlış anlaşılmış olsa gerek çok fazla ders çalışıyormuş gibi gözükmüşüm. Ek olarak özel okulda okumaktayım. Fikirleriniz ve yaşadıklarınız doğrultusunda kafamda yavaş yavaş oturuyor konuya yeni şeyler eklemek isteyenlerin takibinde kalacağım. Ayrıca ilginiz için teşekkür ederim konu 4 sayfayı aşmış!

Şu an tamamen toparlamak gerekirse, fazla ders çalışmayı sevmem zaten derslerim bittikten hemen sonra yatana kadar bilgisayar başındayım bu iyi mi? Tabii ki kötü düzeltemediğimden pek yapılandıramıyorum. Günlük soru sayımız 150 ve okulumuzda halihazırda fazla inek arkadaş olması sebebiyle rekabet ortamı büyük. Bu aralar biraz esneğim kafama eserse kitap okuyorum ve konu tekrarı yapıyorum ama genel olarak disiplinsiz biride değilim, biraz yanlış anlaşılmış olsa gerek çok fazla ders çalışıyormuş gibi gözükmüşüm. Ek olarak özel okulda okumaktayım. Fikirleriniz ve yaşadıklarınız doğrultusunda kafamda yavaş yavaş oturuyor konuya yeni şeyler eklemek isteyenlerin takibinde kalacağım. Ayrıca ilginiz için teşekkür ederim konu 4 sayfayı aşmış!

Kısmen doğru kısmen yanlış. Hedef zorsa bilgisayar biraz daha az olmalı artı olarak zaman zaman esnet ama daha sonra esnettiğin araları doldur

Hocam eğer temeliniz ve azminiz varsa farklı soru bankalarından soru çözerek kalıblara aşına olduğunuz için yapıyorsunuz zaten . Birde benim gibi çok heyecanlanmayım o kadar .

Arkadaşlar merhaba,
Şu an yedinci sınıf öğrencisi olsam da sınava elimden geldiğince çalışıyorum günlük 150-200 arası zorlarsam 250-300 arası soru çözüp, konu tekrarı yapıp 40 sayfa kitap okumaktayım.

Hedefim inşallah kabataş erkek ya da şehirde kalmayı tercih edersem Osman ulubaş. Büyük abilerimede bu zamanları geçen kişilerede sormak istediğim şey onların yedinci ve sekizinci sınıfta yaptıkları çalışmalar ve kendilerini nasıl motive ettikleri.

Şu an çapa fen lisesindeyim benim de 1. tercihim kabataşdı ancak yarım puanla kaçırdım.
Ben sadece 2. dönem çalışarak kazandım desem yeridir 1.dönem hiç ders yapmıyordum hatta ortalamam 86 idi.
Ağırlığını matematiğe vermelisin hatta fullemeye bile çalış matematiği.
Türkçe ve feni zaten bol soru çözerek yapacaksın.
Onun dışında paragraf sorularına ağırlık ver şahsen ben neredeyse hiç kitap okumadım(2 veya 3 kitap okumuşumdur).
Yeni nesil zor test kitapları alman gerektiğinin farkındasındır zaten onu söylemeye bile gerek yok.
Bu arada konu açığın kalmasın konuları tamamladıktan sonra sorulara abanmalısın.
Belki ben aşırıya kaçıp aşağı yukarı 300 yeni nesil 100 normal soru çözüyordum günlük ama sende 8. sınıf'a gelince bu tarz yüksek soru sayılarına ulaşmalısın.
Bu arada herzaman kafan rahat olsun sınav anında çalıştıklarım boşa gidicek şeyinde olma zaten ben çalıştım biliyorum konuları yüksek alacağım de.
Başka bir sorun olursa seve seve cevaplarım.

Şu an çapa fen lisesindeyim benim de 1. tercihim kabataşdı ancak yarım puanla kaçırdım.
Ben sadece 2. dönem çalışarak kazandım desem yeridir 1.dönem hiç ders yapmıyordum hatta ortalamam 86 idi.
Ağırlığını matematiğe vermelisin hatta fullemeye bile çalış matematiği.
Türkçe ve feni zaten bol soru çözerek yapacaksın.
Onun dışında paragraf sorularına ağırlık ver şahsen ben neredeyse hiç kitap okumadım(2 veya 3 kitap okumuşumdur).
Yeni nesil zor test kitapları alman gerektiğinin farkındasındır zaten onu söylemeye bile gerek yok.
Bu arada konu açığın kalmasın konuları tamamladıktan sonra sorulara abanmalısın.
Belki ben aşırıya kaçıp aşağı yukarı 300 yeni nesil 100 normal soru çözüyordum günlük ama sende 8. sınıf'a gelince bu tarz yüksek soru sayılarına ulaşmalısın.
Bu arada her zaman kafan rahat olsun sınav anında çalıştıklarım boşa gidecek şeyinde olma zaten ben çalıştım biliyorum konuları yüksek alacağım de.
Başka bir sorun olursa seve seve cevaplarım.

Gereksiz soğuk kanlı bir insanım genellikle böyle heyecan anlarım sınavdan sonra gelir. Aldığım kaynakların zor olduğunu düşünüyorum şu ana kadar da hep yeni nesil çözdüm. Kafam biraz allak bullak oldu hocalar hep şundan çöz şundan çöz diye diye matematik biraz boşlanıyormuş gibi oldu.Peki ödevler hariç Türkçe Fen biraz konu tekrarı 30-40 soru çözsem kalanını matematik çözsem çok mu ağır olur ya da nasıl yapmalıyım?

Bolca fen çöz şu an 8'im ve sınavların çoğunda fen batırıyorum matematik başlarda çok zor gelecektir zamanla kolaylaşıyor öğrendiğin için türkçede aynı şekilde ama feni iyi yapmanın yolunu bulamadım bir türlü.

Arkadaşlar merhaba,
Şu an yedinci sınıf öğrencisi olsam da sınava elimden geldiğince çalışıyorum günlük 150-200 arası zorlarsam 250-300 arası soru çözüp, konu tekrarı yapıp 40 sayfa kitap okumaktayım.

Hedefim inşallah kabataş erkek ya da şehirde kalmayı tercih edersem Osman ulubaş. Büyük abilerimede bu zamanları geçen kişilerede sormak istediğim şey onların yedinci ve sekizinci sınıfta yaptıkları çalışmalar ve kendilerini nasıl motive ettikleri.

Çıkmış soruları çöz ve bol bol kitap oku uzun sorular var.
Ben hiç test çözmemiştim 350 aldım okul ortalamamla niteliksiz güzel bir Anadolu lisesine girdim, çalışsaydım %90 nitelikliye giderdim ama geçmişte kaldı.
Not: İzmir'de 400 450 altında nitelikli Anadolu lisesi yoktu bilgine sen neredesin bilmiyorum ama yüksek notlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı