LGS'den 2 aylık çalışma ile 400+ puan alınabilir mi?

mertsait

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar kendime bir söz verdim şu günden sonra elektronik cihazlarla tüm bağlantılarımı koparmaya karar verdim ve bu sürede tamamen derslere odaklanmayı planlıyorum. Denemelerde puanlarım 340-360 arası geliyor ve çoğunlukla sayısaldan kaybediyorum. Sizce bu sürede bu puanı alabilir miyim ve önerileriniz nelerdir? Cevaplarınızı bekliyorum.

Arkadaşlar kendime bir söz verdim şu günden sonra elektronik cihazlarla tüm bağlantılarımı koparmaya karar verdim ve bu sürede tamamen derslere odaklanmayı planlıyorum. Denemelerde puanlarım 340-360 arası geliyor ve çoğunlukla sayısaldan kaybediyorum. Sizce bu sürede bu puanı alabilir miyim ve önerileriniz nelerdir? Cevaplarınızı bekliyorum.
Evet iyi çalışırsanız mümkün.

Matematikte zorlanıyorsan çok zaman harcama diğer derslere odaklan çünkü zamanın kısıtlı.

Screenshot_2024-04-13-20-00-03-746_com.android.chrome.png

Böyle netler çıkartırsan baktığım siteye göre 413 puan geliyor. Dediğim gibi diğer derslere odaklanman lazım.

Seviye ne anlatır mısın ? Kitap önerisi vermek isterim. Ayrıca 400ü geçmek için 2 ay yeterli.

Haftada 1 genel deneme çöz.(kronometre ile hilesiz. Benim okulum yapıyordu.)

Bilmediğin ünitelerin önce videosunu izle. Sonra kazanım sorusu çöz 30 40soru sonra da 20 30 soru yeni nesil ile oturtursun konuyu.

Günlük 130 soru ideal. 50 kazanım 50 yeni nesil 30 paragraf şeklinde bölebilirsin. Türkçe ve yan dersler, mat fen veya Türkçe mat gibi bölebilirsin günlere.

Son 3 hafta kalaya kadar konuları oturtmuş ol ve 3 hafta kaladan itibaren branş denemeleri çöz. Her gün 2 branş denemesi çözebilirsin ve genel denemeyi haftada 2'ye çıkar. Normal soru sayısını azaltabilirsin ve normal soru çözerken TR mat fen çözmeye başla. Yan derslere haftada Max 1 2 saat ideal.

Son düzenleme:
Seviye ne anlatır mısın? Kitap önerisi vermek isterim. Ayrıca 400ü geçmek için 2 ay yeterli.

Hocam elimde halihazırda fenomen yayınlarının 8A isimli bir test kitabı var deneme önerirseniz sevinirim
Seviye: Matematik orta-kolay fen orta

Seviye ne anlatır mısın ? Kitap önerisi vermek isterim. Ayrıca 400ü geçmek için 2 ay yeterli.

Haftada 1 genel deneme çöz.(kronometre ile hilesiz. Benim okulum yapıyordu.)

Bilmediğin ünitelerin önce videosunu izle. Sonra kazanım sorusu çöz 30 40soru sonra da 20 30 soru yeni nesil ile oturtursun konuyu.

Günlük 130 soru ideal. 50 kazanım 50 yeni nesil 30 paragraf şeklinde bölebilirsin. Türkçe ve yan dersler, mat fen veya Türkçe mat gibi bölebilirsin günlere.

Son 3 hafta kalaya kadar konuları oturtmuş ol ve 3 hafta kaladan itibaren branş denemeleri çöz. Her gün 2 branş denemesi çözebilirsin ve genel denemeyi haftada 2'ye çıkar. Normal soru sayısını azaltabilirsin ve normal soru çözerken TR mat fen çözmeye başla. Yan derslere haftada Max 1 2 saat ideal
Önerileriniz için teşekkür ederim.

Fenomen güzeldir. Nar yayınlarını öneririm her dersten ve paragraf için. Hızın paragrafı da iyidir. Mozaik de amelelik yaptırır biraz matematik için kullanabilirsin. İnkılap için son viraj. Genel olarak nar öneririm. Denemeler için de bunların denemelerine bakabilirsin. Ayrıca giriş seviyesi yeni nesil olarak muba ilk hasat var. Kazanım çözmek için de ucuz olan herhangi bir kitabı alabilirsin ama kazanım olarak en iyisi karekökün kitapları (kazanım olmasına dikkat et). Özellikle deneme olarak kolay-orta muba, orta-zor fenomen var.

Geri
Yukarı