Linux Mint mi Fedora mi daha hafif?

1050 Ti, i7 2600, 8 GB RAM, 100 GB SSD, 400 GB HDD
Hocam Fedora'nin sitesinden Workstationi indirdim ama fazla sistemi yormasini istemiyorum.
Hocam sistemin yorulması diye bir kelime yok, bunlar yük taşımıyor, sıkıntı yok yani eğer RAMi tamamen kullanmak istemiyorsanız.
Hocam size şöyle diyeyim. Simpler Mac gibi aşagida olsun. Ve hafif olsun. Ne onerirsiniz?
Maclere benzesin diyorsanız XFCE kurun hocam bence, modifiyesi kolay olur.

Hocam sistemin yorulması diye bir kelime yok, bunlar yük taşımıyor, sıkıntı yok yani eğer RAM'i tamamen kullanmak istemiyorsanız.

Mac'lere benzesin diyorsanız Xfce kurun hocam bence, modifiyesi kolay olur.

Ya simdi bende SSD de Windows 10 kurulu oyun oynanak icin. Ayrıyeten HDD'ye bir take Linux kuracağım. O da programlama yapmak icin. Ama HDD'yi pek yormasin istiyorum. Arkada hafif bir dagitim olsun kafasindayim.

Ya simdi bende SSD de Windows 10 kurulu oyun oynanak icin. Ayrıyeten HDD'ye bir take Linux kuracağım. O da programlama yapmak icin. Ama HDD'yi pek yormasin istiyorum. Arkada hafif bir dagitim olsun kafasindayim.
Hocam bu Linuxlar sizin Windows kadar nazlı değildir o sebeple çok fark etmez. Ben Fedora kullanacak olsam KDE ya da XFCE kurardım fakat paket bolluğundan ve kolaylığından dolayı da Linux Mint öncelikli tercihim olur ve XFCE ile kurardım.

Dualboot icin Windows 10 yanina Fedora'ya da Linux Mint kuracağım. Sizce hangisini kurayim? PC pek iyi degil o yuzden hafif olmasi onemli. HDD'ye kuracağım.
@Buğra S
@202
@Demorlius

Hepsi olur ama Mint yeni kullanıcı açısından daha iyi ve son kullanıcıya yakın. Mint Cinnamon kursbilirsin. Sonra da Xfce4 yapabilirsin. Herşekilde maça benzetebilirsin.

Mint xcfe siyah tema oluyor degil mi?

Hocam kurulum sonra secebiliyorsunuz.

Hocam cinnamon da Mac gibi nasıl olacak? Simgeler ortada? Customization yapinca RAM kullanimi artar mi?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam cinnamon da Mac gibi nasıl olacak? Simgeler ortada? Customization yapinca RAM kullanimi artar mi?

Artarsa en fazla 100 MB artar, isteğin ortamı (Xfce, KDE, cinnamin, Mate...) Her şeye benzetebiliriz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Artarsa en fazla 100 MB artar, isteğin ortamı (Xfce, KDE, cinnamin, Mate...) Her şeye benzetebiliriz.

Sistem yavaşlar mi? RAM kullanimi artar mi?

Geri
Yukarı