Linux Mint xfce vs Kubuntu

Kubuntu'yu tercih ederim.(Ki zaten hem masaüstü bilgisayarımda hem de dizüstü bilgisayarımda Kubuntu kullanıyorum.) Linux Mint XFCE'nin daha hafif olması gerekir normalde. Yine de Kubuntu(KDE Plasma kullanıyor.) da XFCE'den bir tık daha ağır sadece.

Arch önermiyorum ve kullanmıyorum çünkü kurulumu uğraştırıyor ve rolling release dağıtım. Dağıtım rolling release olduğu için veya 2343458767 adımlı kurulumda bir paketi eksik/yanlış kurduğum için dağıtım/uygulamalar çökecekse ve yeniden uğraştıracaksa neden kullanayım değil mi?

Kubuntu'yu tercih ederim.(Ki zaten hem masaüstü bilgisayarımda hem de dizüstü bilgisayarımda Kubuntu kullanıyorum.) Linux Mint XFCE'nin daha hafif olması gerekir normalde. Yine de Kubuntu(KDE Plasma kullanıyor.) da XFCE'den bir tık daha ağır sadece.

Arch önermiyorum ve kullanmıyorum çünkü kurulumu uğraştırıyor ve rolling release dağıtım. Dağıtım rolling release olduğu için veya 2343458767 adımlı kurulumda bir paketi eksik/yanlış kurduğum için dağıtım/uygulamalar çökecekse ve yeniden uğraştıracaksa neden kullanayım değil mi?
Ben Manjaro ve Arco'da dediğiniz sorunu yaşamadım ki 1 Şubattan beri kullanıyorum ama dediklerinizin doğruluk payı var.

Düzgün ve detaylı olarak kurulumunu anlatan bir kaynak varsa Arch veya Debian'ı kurabilirim. Türkçe veya İngilizce olması fark etmez. Baktığım kaynakları eksik veya yanlış hissettiğim için bulaşmamıştım. Ayrıca masaüstünü biraz özelleştirmiştim. Papirüs tema paketi yüklemiştim. RAM kullanımını onlar artırmış olabilir mi acaba?

Lubuntu'nun özelleştirme seçenekleri bolsa kurabilirim. Ama Lubuntu'nun kendi görünüşünü hiç beğenmiyorum.
Evet herşey etkiler ram kullanımını.

Yeni konular

Geri
Yukarı