Linux nedir?

Linux bir işletim sistemidir.

Windows'a göre temel artısı güvenlik ve daha az sistem kullanımı.

Oyun konusunda genelde çıkarsa Online oyunlarda sıkıntı çıkıyor, ama DotA, CS:GO gibi oyunlar rahatlıkla oynanıyor. PUBG, Rainbow Six gibi oyunlar anticheat olayı yüzünden çalışmıyor.
Steam'deki bir çok oyunu proton ile çalıştırabilirken Steam dışı oyunlar için Lutris'e bir göz atabilirsin.

Ryzen 5 5500
RX 6400
8x2 RAM

Windows'tan daha mı iyi Linux? Görünüşte sadelik seviyorum.
Benim için çok daha iyi. Herkes için değişir. Deneyip görün bence, ben burada Linux'u binbir türlü överim fakat siz o hevesle deneyip beğenmezseniz hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.
Kurulum yapmadan deneyebiliyorsunuz zaten. Bilgisayarlara meraklıysanız beğenirsiniz muhtemelen.

Pop!_Os, Manjaro Plasma, Linux Mint ve ZorinOS'e bakabilirsiniz.

Linux bir işletim sistemidir.

Windows'a göre temel artısı güvenlik ve daha az sistem kullanımı.

Oyun konusunda genelde çıkarsa Online oyunlarda sıkıntı çıkıyor, ama DotA, CS:GO gibi oyunlar rahatlıkla oynanıyor. PUBG, Rainbow Six gibi oyunlar anticheat olayı yüzünden çalışmıyor.
Steam'deki bir çok oyunu proton ile çalıştırabilirken Steam dışı oyunlar için Lutris'e bir göz atabilirsin.
Linux işletim sistemi çekirdeğidir.

Benim için çok daha iyi. Herkes için değişir. Deneyip görün bence, ben burada Linux'u binbir türlü överim fakat siz o hevesle deneyip beğenmezseniz hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.
Kurulum yapmadan deneyebiliyorsunuz zaten. Bilgisayarlara meraklıysanız beğenirsiniz muhtemelen.

Pop!_Os, Manjaro Plasma, Linux Mint ve ZorinOS'e bakabilirsiniz.
Neyse ben Windows'ta kalayım. Çok karışık ve desteklenmeyen oyunlar da var.

Neyse ben Windows'ta kalayım. Çok karışık ve desteklenmeyen oyunlar da var.
Dualboot kurabilirsiniz, bilgisayar açılırken hangi işletim sistemini kullanmak istediğinizi sorar.
Bence deneyin, ben keşke daha önceden keşfetseymişim demiştim ilk kurduğumda :)
Karışık değil, önyargınızı kırıp öğrenmeye çalışmak gerek sadece.

İşletim sistemi.
Windowsa göre kullanması daha karışık.
Çoğu oyun oynanmıyor (İşini bilirsen onları da oynarsın.)
İyi sosyaller.

Yeni konular

Geri
Yukarı