Linux vs Windows

Linux kullananlar neden Windows'u sevmiyor. Windows daha iyi, daha kolay daha stabil bir işletim sistemi değil mi?
Linux buglarla dolu, içi boş bir sistem değil mi?

Yukarıdaki düşünce benim düşüncem değil. Bir forumdaki genel hakim düşüncedir. Sorum şu siz buna katılıyor musunuz?
Linux kullananlara sorum Linux'u nasıl savunursunuz?

Rahatlık = Linux.
Stabilizasyon ve uyumluluk = macOS.
Alışkanlık = Windows.

Linux isareti beyaz değildi ve bu arada Pop!_OS'dan selam. Dualbot gibi bir şey yaptim ve bu arada klavye rezaletmis.
Aleyküm selam. Linux'a hoş geldin.
Ben de şu an Pop!_OS'tayım.
AC:Origins'i bi de buradan deneyeyim. Amazon bedava vermişti. Eğer ki Steam'de olsaydı rahatça oynardım ama Ubisoft Connect'de sıkıntı var.

Bu arada Linux işaretinin beyaz olmaması ibaresini anlamadım. Halo normalde Windows destekli bir oyun. O yüzden Linux beyaz değildir. Yoksa Halo Masterchief Collection altın. Bu da oyunun Steam üzerinden oynanabilir olduğunu gösteriyor.

Rahatlık = Linux.
Stabilizasyon ve uyumluluk = macOS.
Alışkanlık = Windows.

Ben linuxa bir turlu alisamadim sorularim var.
Soru 1 klavyesi nasıl duzeltilir?
Soru 2 nasıl tam ekran yapilir.

Aleykümselam. Linux'a hoş geldin.
Ben de şu an Pop!_OS'tayım.
AC: Origins'i bir de buradan deneyeyim. Amazon bedava vermişti. Eğer ki Steam'de olsaydı rahatça oynardım ama Ubisoft Connect'de sıkıntı var.

Bu arada Linux işaretinin beyaz olmaması ibaresini anlamadım. Halo normalde Windows destekli bir oyun. O yüzden Linux beyaz değildir. Yoksa Halo masterchief Collection altın. Bu da oyunun Steam üzerinden oynanabilir olduğunu gösteriyor.

O zaman Steam kurayim.

Ben linuxa bir turlu alisamadim sorularim var.
Soru 1 klavyesi nasıl duzeltilir?
Soru 2 nasıl tam ekran yapilir.

O zaman Steam kurayim.

Cevap 1: Setxkbmap TR.
Cevap 2:
Xrandr --newmode "1920x1080" 173.00 1920 2048 2248 2576 1080 1083 1088 1120 -hsync +V-Sync
Xrandr --addmode Virtual1 1920x1080.
Xrandr --output Virtual1 --mode 1920x1080.

Geri
Yukarı