Linux vs Windows

Sorunun tam olarak nedir acaba? Yani ben de pop kullanıyorum ve uygulamalarım tam ekran oluyor.

W'ndowsda ekrani tamami uygulama olabiliyor ya bunda yapamadim.

Sanırım GNOME de kullanıyor. Default olarak tam ekran yapma tuşu kapalı geliyor.

Pencerinin üst çubuğuna çift tıklayarak ya da pencereyi ekranın en üst tarafına yaslayarak tam ekran yapıyorsun.

Oldu simdi.

Ben adamakıllı kurulum yapmaya gidiyorum.

Hayır halletmiyor. Lutris'le de çok sorun yaşadım. Oyun update yapmıyordu ilk kurduğumda. Sildim bir daha kurdum daha sonrasında da client'ı açmadı. 3. kez kurdum lutris-wine-lol-ge ile o zaman çalıştı. Çok hevesliydim Linux için. Linux'u hala da severim, isterim kullanmak fakat her şey güllük gülistanlık değil.
Kardeş ben de dün tek attı kurdu direkt ama eskiden kurduğum zaman bir iki kere hata veriyordu. Yine en kolay oynamanın yolu Lutris'ten geçiyor gibi şu an.

Linux kullananlar neden Windows'u sevmiyor. Windows daha iyi, daha kolay daha stabil bir işletim sistemi değil mi?
Linux buglarla dolu, içi boş bir sistem değil mi?

Yukarıdaki düşünce benim düşüncem değil. Bir forumdaki genel hakim düşüncedir. Sorum şu siz buna katılıyor musunuz?
Linux kullananlara sorum Linux'u nasıl savunursunuz?
Bence böyle tartışmalar yapacağımıza insanlar neyi seviyorsan onu kullansın. Herkesin kişisel zevki. Bana sorarsanız Windows derim. Linux'ta kullandım, Windows'ta.

Cevremde bilgisiz, cahil insanlar bolca var.
Bu insanlar Windows kullanabiliyor, kendimi onlardan ayirmak istiyorum kisaca. Bir farkimin olmasi gerekiyor, bu yuzden pek bilinmeyen sistemleri kullanmak beni bir bakima "farkli" kiliyor.
Onlarin Linux gibi sistemleri kullanamadiklarini gorunce kendimi daha iyi hissediyorum bu bilisim alani icerisinde.

Cevremde bilgisiz, cahil insanlar bolca var.
Bu insanlar Windows kullanabiliyor, kendimi onlardan ayirmak istiyorum kisaca. Bir farkimin olmasi gerekiyor, bu yuzden pek bilinmeyen sistemleri kullanmak beni bir bakima "farkli" kiliyor.
Onlarin Linux gibi sistemleri kullanamadiklarini gorunce kendimi daha iyi hissediyorum bu bilisim alani icerisinde.
Çok saçma.

Linux kullanmak zor geldi Windows 11'e döndüm.

Ve görüşlerimi söyleyeyim Linux kullanması zor gibi ama çok güzel görünüyordu.

Ve görüşlerimi söyleyeyim Linux kullanması zor gibi ama çok güzel görünüyordu.

Ama Windows tercihim belki vmarede Linux kulanırım.

Geri
Yukarı