Linux, Windows çakması mı?

• Konuyu başlatan arif0
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 24
  • Görüntüleme 713
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

arif0

Decapat
Daha fazla  
Baktığında Linux kullanan kesim hep "Windows kasıyor o yüzden geçtim" diyor. Yani Linux düşük bütçeli Windows?
Baktığımda ben Linux'un amele işi olduğunu düşünüyorum. 28378 saat komut ezber yapacağıma o saate çalışırım hem PC alırım hem para kazanırım.

Baktığında Linux kullanan kesim hep "Windows kasıyor o yüzden geçtim" diyor. Yani Linux düşük bütçeli Windows?
Baktığımda ben Linux'un amele işi olduğunu düşünüyorum. 28378 saat komut ezber yapacağıma o saate çalışırım hem PC alırım hem para kazanırım.
Kullanım amaçları farklı olabiliyor. Windows genel kullanıcıya hitap ederken Linux Distleri farklı kesimlere hitap ediyor. Ubuntu günlük kullanım içinken Tails anonimlik için, Kali exploiting (?) için gibi gibi... Linuxun da Windowsun da kendine özel ayrıcalıkları var.

Çakma denmez, kendine has kullanım amaçları var. Windows'da yapılamayan işler Linux'da halloluyor. Ama sadece Windows kastığı için geçmekse evet, düşük bütçeli Windows diyebiliriz sanırsam.

Burada tartisma baslatacaginiza Linux’un tarihini bir okuyun. Hem fanboylari kizdiriyorsunuz hem de bir konuda bilmezliginizi belli ediyorsunuz.

Linux ile Windows kıyası mı hahaha.
Biri kapitalizm diğeri özgür yazılım.
Bu bile tek başına Linux kullanmaya yeter.

İşin senin için garip tarafıda Android de Linux tabanlı olması yani en çok kullanılan sistem desek yalan olmaz :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı