Windows vs Linux

Windows VS Linux

• Oy verenlerin toplamı
    9
  • Anket kapandı .
Bence Windows daha iyi çünkü genelde gelen şeyler Windows için uyumlu oluyor. Windows kullanımı daha basit ve Windows Defender'e güveniyorum. 5 senedir Windows kullanıyorum. Bir kere virüs kapmadım ve sadece Windows Defender kullanıyorum tabii hiç Linux kullanmadım ama bence Windows mac’den de Linux’dan da daha iyi.

İki sistemi de kullanıyorum. Windows'a acil bir durum olduğu zaman geçiyorum, genelde Linux kullanıyorum.

Linux'da, Windows'da yapabildiğim her şeyi yapabiliyorum. Birçok konuda Linux üstün zaten, bu konular hangisi biliyorsunuz diye düşünüyorum.

Oyun da oynuyorum, programlama da yapıyorum, internette de geziniyorum. Daha ne isteyeyim? :)

Son zamanlarda çok sık kıyaslamalar görmeye başladım. Distro vs distro, Linux vs Windows gibi. Buradan anladığım tek şey artık amaç ve aracı karıştırmaya başladığımız. Kullandığımız araçlar, sistemler adı üzerinde hepsi birer araçtır ve bunları kullanma, seçme sebebimiz amaca en doğru şekilde ulaşmak olmalıdır diye düşünüyorum. Eğer hedefleriniz için Mint kurmanın bir yararı dokunacaksa kurabilirsiniz. Sadece meraksa sanal cihaz olarak kurup deneyimleyebilirsiniz. Yani bu sorunun cevabı sizin ne istediğinize bağlı.

Normal kullanımda Winsows'a gerek yok Linux Mint yeter.
Ekran Görüntüsü 2021-01-06 22-42-05.png

Yeni konular

Geri
Yukarı