Linux'a yeni geçenler için öneriler

Performans konusunda benim konu sahibi bilgili abi kadar bilgim yok ama ses kalitesinin berbat bir hal aldığını söyleyebilirim :D Wine üzerinde CS1.6 oynuyordum bir ara Linux ile ama Windows 10 üzerinden aldığım ses ile Wine ile aldığım ses çok farklıydı.
Ses ayarı yapılarak çözülebilir bence o. Ayrıntıları bilmeden sallamak kolay tabi ama olsun.

Ben Lubuntu kurup Wine ile oyun oynamıştım. Performans düşüklüğü vardı. Kasmadan oynayabildiğim oyunu oynayamamıştım. Oyun için Linux'a geçmeyi düşünenler iyi düşünsün. Ha belki her oyunda böyle bir şey olmaz onu bilemem. Ben GTA San Andreas oyununda performans kaybı yaşadım.

Ben Lubuntu kurup Wine ile oyun oynamıştım. Performans düşüklüğü vardı. Kasmadan oynayabildiğim oyunu oynayamamıştım. Oyun için Linux'a geçmeyi düşünenler iyi düşünsün. Ha belki her oyunda böyle bir şey olmaz onu bilemem. Ben GTA San Andreas oyununda performans kaybı yaşadım.

Steam'de proton var Wine'a nazaran daha performanslı bu bir.
İkincisi de Linux için olan oyunlar Windows'a nazaran çok performanslı oynatıyor.
Windows'u bile kaldıramayan 2 çekirdekli işlemci ile Unturned oynuyorum. Şaka gibi :D.

Steam'de proton var bu bir.
İkincisi de Linux için olan oyunlar Windows'a nazaran çok performanslı oynatıyor.
Windows'u bile kaldıramayan 2 çekirdekli işlemci ile Unturned oynuyorum. Şaka gibi :D.
Proton'u denemedim.
Linux destekli olan oyunları sayısı bir hayli az. Özellikle sistemi kötü diye Linux'a geçip oyun oynamak isteyenler bunu yapamaz zira eski oyunlarda Linux desteği bulmak çok zor.

Dediğim gibi her oyunu denemedim ben. Siz Unturned oynamışsınız. Ben GTA SA oynadım ve kastı.

Çok eksik hem de çok.

Temel terminal komutları nerede?
Linux'ta mavi ekran yok, kernel panic var.
Oynanacak oyunlar ve alınacak performanslar? (ProtonDB ve Lutris'in sitesi)
Başlangıç için dağıtımlar? (Linux Mint, Debian, Kubuntu)
Hangi masaüstü tercih edilmeli? (Ne kadar RAM olduğuna göre değişir fakat ben XFCE seviyorum, hafif ve hoş görünüşlü)

Çok eksik olmuş.

Yeni konular

Geri
Yukarı