Lisede uzun saç yasağı

Abartı bir uzunluk değilse sıkıntı yok.(belinize kadar gelen bir uzunluk, öylesi itici duruyor çümkü) sonuçta ben de saç uzatmayı seven biriyim. Biraz eski kafadan gelen bir düşünce bu. Öyle kız gibi ne öyle o saçın hali?" gibisinden. Ama bunun için birini dövmek fazla abartı geldi bana. Arkadaşın dediği gibi saçınızı bakımlı tutun. Uzun seviyorsanız boyun veya omuz hizasını geçmemesine dikkat edin.

Saçım omuzumu geçmeyecek şu an kulaklarımı geçti o kadar bakımlı tutuyorum ayrıca şu olayı bir şekilde çözdüm diyelim diğer hoclarima söyleyip notlarımı etkiler mi buzamana kadar hiçbir disipline gitmedim sınıfın en uslularındanım 11. sınıfın dersleride dinliyorum.

Saçını kesmemelisin. Kesmeyince uzuyor.

Hiçbir şey yapmıyorsun. Birisi saçına laf ederse hangi yönetmeliğin hangi maddesine dayanarak söylediğini soruyorsun.
Bu arada saçının düzgün, bakımlı olmasına dikkat et. Öyle bir madde var, oradan iş yapabilirler.

Hocam öyle kaba ete sahip öğrenci mi var ya? :D Hocanın karşısına çıkacaksın da hangi yönetmelikte var bu diyeceksin. Düşününce korkuyorsun hocam. :D

Saçım omuzumu geçmeyecek şu an kulaklarımı geçti o kadar bakımlı tutuyorum ayrıca şu olayı bir şekilde çözdüm diyelim diğer hoclarima söyleyip notlarımı etkiler mi buzamana kadar hiçbir disipline gitmedim sınıfın en uslularındanım 11. sınıfın dersleride dinliyorum.
Saçtan nota da düşmezler, düşemezler. Düşüren de ne bileyim yani...

Küçük bir ekleme: Aman 11 olmuşsun, bu yıl çok önemli aksatmaman dileğiyle.

Hocam öyle kaba ete sahip öğrenci mi var ya? :D Hocanın karşısına çıkacaksın da hangi yönetmelikte var bu diyeceksin. Düşününce korkuyorsun hocam. :D
Defalarca disipline gittim. Dediğimden fazlasını defalarca yaptım. Bu yapılmayacaksa yönetmeliklerin amacı ne o zaman?

Şu lise öğretmenlerinden bıktım. Öğretmen diye başa geçirmişler. Biraz araştırdım ve lise de uzun saça laf etmeleri gibi bir kural yokmuş. Ama hoca beni neredeyse tehdit edecek ve bu hoca benim hocam bile değil. Okulun çoğu öğrencisini dövmüş biri. Her tarafa korku salmaya çalışan, utanmazın teki. Benim saçımı kesmem için üzerime yürüdü, ben de geri çekildim. Konuşmayla olayı bitirdik. Saçımı uzatmam için ne yapmalıyım? Bu hocaya tatlı dilde bile konuşsam dövmeye çalışır, müdüre gitsem haklı çıkar mıyım (müdüre saç uzatma konuşması)?

Ne yapacağını biliyorsun anlattığına göre.

Var hocam müdür bağıran müdüre vuran vs. vs. Benim okulumda yaşandı hatta. Müdüre bağırma olayı oldu. Öğrenci müdüre bağırmıştı müdürde hiç bir şey demeyip içeri geçmişti. Çok acınası bir durum aslında öğrenci için.

Yeni konular

Geri
Yukarı