Listedekileri bulmaya yarayan program nasıl yazılır?

Arpenix

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, yapmak istediğim programa vereceğim liste içinden bana renk "mavi" marka "Lamborghini" şeklinde yazdığım zaman listemin içindeki tüm mavi ve Lamborghini markalı olan arabaları listelemesi.

Bunu Visual Studio üzerinden nasıl yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi yazılım dili? Ve listeyi atarsanız sevinirim.
Hangi yazılım dili bu program için daha uygun olur?
Listeyi hala hazırlamakla uğraşıyorum, referans bir liste ile de yapabilirsiniz.
Şimdiden teşekkürler.

Hangi dilde istiyorsun bunu ?
Hocam hangi dil bunun için uygun olur?

Benim aklima bir txt dosyası olarak yapilmissa loop ile tüm dosyayi okutmak geldi.

For
If mavi
If Lamborghini

Gibi
Hmm, dediğiniz gibi olabilir.
Doğum gününüz kutlu olsun hocam.

Hangi yazılım dili bu program için daha uygun olur?
Listeyi hala hazırlamakla uğraşıyorum, referans bir liste ile de yapabilirsiniz.
Şimdiden teşekkürler.

Hocam hangi dil bunun için uygun olur?

Hmm, dediğiniz gibi olabilir.
Doğum gününüz kutlu olsun hocam.
Direkt Python ile yapın hem kolay olur.

Teşekkürler hocam.

Ne dil soylemissin, ne de ornek vermissin. Bu tarz sorularda daha spesifik olmalisin. Ilkokulda ogretilen "verilen - istenen - cozum" denklemi gibi, ne vereceksin input olarak, output ne bekliyorsun?

Ornek:

verilen -> parametre1 (liste) : [ 'beyaz' , 'sari' , 'kirmizi' ] ; parametre2 (string) : 'sari'
istenen -> 1. ( aranan kelimenin listedeki indexi )

gibi. "Bulmak" ne demek , "liste" ne demek bunlar havada kaliyor. Guzel soru sorarsan guzel cevap alirsin, yoksa sacma sapan cevaplar gelir kafan daha cok karisir.

Ne dil soylemissin, ne de ornek vermissin. Bu tarz sorularda daha spesifik olmalisin. Ilkokulda ogretilen "verilen - istenen - cozum" denklemi gibi, ne vereceksin input olarak, output ne bekliyorsun?

Ornek:

verilen -> parametre1 (liste) : [ 'beyaz' , 'sari' , 'kirmizi' ] ; parametre2 (string) : 'sari'
istenen -> 1. ( aranan kelimenin listedeki indexi )

gibi. "Bulmak" ne demek , "liste" ne demek bunlar havada kaliyor. Guzel soru sorarsan guzel cevap alirsin, yoksa sacma sapan cevaplar gelir kafan daha cok karisir.
Hocam bilgim olmadığı için bu konuyu açtım zaten, kafamda karıştı kendim deneye deneye yapmaya çalışacam (öğrenmenin en iyi yolu) takıldığım yerde tekrar buraya dönerim.

Hocam hangi dilde yapmak istiyorsunuz. Hangi dili öğreniyorsunuz. Amaç ne anlamadım ben. Bu işi açıp excelde bile yaparsınız. Konunun mantığı ne çözemedim ben.

Yeni konular

Geri
Yukarı