LoL hesabı sattım ve davalandım

Öncelikle daha detaylı olsun diye. bir siteden hesabı aldım yükselttim başka sitede sattım. Sonra hesaba bişey oldu diye para istedi alan kişi bende dolandırmaya çalışıyo diye kulak asmadım ve olaylar buraya kadar geldi. site para istedi ben para toplayana kadar dava açılmış. sattıgım hesabın ücreti 160TL civarı bir paraydı. Site ile konustum avukata yönlendirdiler o da benden 1207TL miktar belirtip atıcağım hesabı yolladılar.
Bu miktarı ödemem gerektiğini belirttiler dosya masrafı geçen zaman vs hepsi dahilmiş buna

Öncelikle daha detaylı olsun diye. Bir siteden hesabı aldım yükselttim başka sitede sattım. Sonra hesaba bir şey oldu diye para istedi alan kişi bende dolandırmaya çalışıyor diye kulak asmadım ve olaylar buraya kadar geldi. Site para istedi ben para toplayana kadar dava açılmış. Sattıgım hesabın ücreti 160TL civarı bir paraydı. Site ile konustum avukata yönlendirdiler o da benden 1207TL miktar belirtip atıcağım hesabı yolladılar.
Bu miktarı ödemem gerektiğini belirttiler dosya masrafı geçen zaman vs hepsi dahilmiş buna

Öncelikle bu hesabı çalan sen değilsin kimseye de para ödemek zorunda değilsin. Bu işlerden anlayan adliye sarayında çalışan ya da avukat tanıdık varsa onlara sor. Bu direkt dolandırıcılık. Ayrıca hangi site bu acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Siteleri belirtmek yasal ise verebilirim. Öncesindede hesabı ben oynarken banlanmasına gerek olucak birşey yaptığımı hatırlamıyorum ama bünün yüzündende ban yemiş olabilir oyun için toxicden vs.

LoL oynayan biri olarak hesap satmak yasak.
Neden böyle bir şey yaptınız? Alan arkadaşta (galiba zengin) ticket atmış. "Bu arkadaş bana hesabını sattı" demiştir.
Herhalde davadan para koparmaya çalışıyor.

LoL oynayan biri olarak hesap satmak yasak.
Neden böyle bir şey yaptınız? Alan arkadaşta (galiba zengin) ticket atmış. "Bu arkadaş bana hesabını sattı" demiştir.
Herhalde davadan para koparmaya çalışıyor.

Öğrenci olduğum için bir ara para kazanmak için yaptım ama ben yasak olduğunu bildiğim için zaten hesaplardan bir beklentim yoktu. Ticket atılsa bu konuya dair hesabın kaç kişide kullanıldığı ve ilk sahibi meçhul.

Hadi siz sattınız yasak ama alanda o riski göze alarak alıyor ama. Eğer sizin ayrıca bir kurnazlığınız yoksa ve riot dava açma izni gibi bir şey demişse bence aldığın site, sattığın site, almış kişi ve sen suçlusun. O 2 site kapatılır, sizde orta yolu bulursunuz. Not: Uzman değilim.

Öğrenci olduğum için bir ara para kazanmak için yaptım ama ben yasak olduğunu bildiğim için zaten hesaplardan bir beklentim yoktu. Ticket atılsa bu konuya dair hesabın kaç kişide kullanıldığı ve ilk sahibi meçhul.

Site kapanadabilir kapanmayadabilir. Tam bilemiyorum.
Öğrencimişsiniz ama bu biraz kötü olmuş.

Geri
Yukarı