LoL'de ekran görüntüsü aldığım için perma ban yedim

lat

Centipat
Daha fazla  
Merhaba öncelikle ne yapacağımı bilemiyorum, kimseye ulaşamıyorum ben de size yazmak istedim. 5 yıllık emeğim ve binlerce RP yatırdığım League of Legends hesabım suçlu olmadığım halde "3. parti yazılım veya hile"den kalıcı uzaklaştırıldı. Bilgisayar konusunda titizimdir arka planda absürt bir şey çalışmadığını düşünüyorum. Yaklaşık 3 yıl önce falan bir dönem lolskin kullanmıştım o zaman tamamen silmiştim ama ondan yasaklandığımı düşünmüyorum 3 yıl kadar beklemezdi herhalde (bıraktıktan sonra yüzlerce hatta belki binlerce maç atmışımdır). Main hesabımın ban nedenini bilmiyorum (3. parti yazılım veya hileden ban yedi ama tam kaynağını bilmiyorum yani sabah hesaba girdiğimde ban yemişti).

Ban sonrası PC'ye temiz format attım. Yeni hesap açtım ve anca 36 levele kadar oynayabildim. Yeni hesabımda henüz banlanmamıştım Client üzerinde mağazada falan geziyordum. 1-2 gün önce oynadığım maçın sonucunu SS almak istedim ve Windows'un SS alma kısayolu olan Windows tuşu+Shift+s tuşlarına basarak SS aldım ki almaz olaydım SS aldığım an 1-2 sn geçmeden dereceli yasağı gibi bir şey yazan yazı geldi ve Client kapandı ben tekrar açtığımda 3. parti yazılım veya hileden kalıcı uzaklaştırıldın ekranı geldi. Main hesabımda da aynı şekilde çok SS alırdım Windows'un özelliği diye güvenirdim yabancı uygulama indirmek istemiyordum LightShot gibi.

Cidden ne yapacağımı bilmiyorum son 1 ayda 2 hesabım perma yedi. Toplamda 6 ticket attım. (4 main hesap için 2 yenisi için)

Kanıt istiyorum suçsuzum vs falan diye ama 6 sına da gelen yanıt noktasına virgülüne tıpatıp aynı kopyala yapıştır hile kullandığım tespit edilmiş. Umursamıyorlar bir inceleseler zaten suçsuz olduğum ortaya çıkacak. Hatta yeni hesabım için attığım ilk ticketi bir rioter otomatik Valorant ticketine çevirmiş ne alakaysa (hayatımda hiç Valorant oynamadım). Gerçekten hile falan kullanmıyorum kullansam uğraşmam bırakır salarım ama yapmadım zaten Support mainim alakam olmaz.

Cidden çaresiz hissediyorum ben bu oyunu artık hiçbir şekilde oynayamayacağım sanırım hesaplarım gidiyor. Ana hesabım benim için çok önemliydi lolskinden dolayı banlandığını sanmıyorum kullanalı 3 yıl geçti onu hadi kurtaramıyorum ama yeni hesabıma da bayağı RP almıştım o da gitti SS aldığım anda. İki hesabım da soloq da elmas 4'tü banlandığında alakası var mıdır bilmiyorum. Siz tecrübeli arkadaşların belki bildiği vardır bir şey vardır ne yapmalıyım?

Anlatımım biraz karışık gelmiş olabilir kusura bakmayın moralim çok bozuk. Başka bir bilgiye ihtiyacınız varsa hemen cevaplarım şöyle ticket yaz şuraya başvur vs derseniz yaparım en ufak bildiğiniz bir şey varsa cevaplarsanız memnun olurum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benzer olay Valorant üzerinden karşıma çıktı. Hiçbir hile kullanmamama rağmen direkt hileden anakart banı yemiştim kaç kere ticket açtım ama çözülmedi. Muhtemelen arkada çalışan bir programdan dolayıdır hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı