Lost Ark oynanır mı?

Vegas

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba, yakın zamanda EU için Closed Beta açılacak sanırım. Steam'de Founder's paketleri şu an alınabiliyor. Oyun oynanır mı?

Uzun zamandır FPS oyunları oynuyorum ve sıkıldım artık. MMORPG arıyorum. Oyun için Pay2Win değil de Pay2Progress diyenler var fakat bu Progress olayı zaten P2W anlamına geliyor :) Bu ne derece etkili oyunda? Ücretli içerik satın almadan oyun oynanabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Rusya serverinde 1 hafta oynamıştım aşırı hoşuma gitmişti. Oynayanlardan duyduğum kadarıyla p2p P2W anlamına gelmiyor. Oyunda bir güç sınırlaması var ve güncellemelerle bu yükseltiliyor. Ben de Lost Ark'ı bekliyorum. Ek olarak ücretli içerik almadan oynayabileceğini düşünüyorum.

Rusya serverinde 1 hafta oynamıştım aşırı hoşuma gitmişti. Oynayanlardan duyduğum kadarıyla p2p P2W anlamına gelmiyor. Oyunda bir güç sınırlaması var ve güncellemelerle bu yükseltiliyor. Ben de Lost Ark'ı bekliyorum. Ek olarak ücretli içerik almadan oynayabileceğini düşünüyorum.
Bende bir kaç video izledim oyun hoşuma gitti, grafikler ve vuruş hissi güzel gibi geldi. Founder's Pack alınır mı hocam, yoksa gerek yok mu?

Bende birkaç video izledim oyun hoşuma gitti, grafikler ve vuruş hissi güzel gibi geldi. Founder's pack alınır mı hocam, yoksa gerek yok mu?

Şöyle söyleyeyim 100 dolarlık paket 144 TL idi bundan yararlanan türkler olduğu için Steam kuru yükseltti. Bundan önce alınırdı fakat ben pet için 25 TL olan paketi aldım bence yeterli olur.

Oyun tam sürüme çıktığında ücretsiz olacak, yapılacak olan 4-11 Kasım tarihlerindeki betaya katılmak istiyorsanız paketlerden birini almalısınız veya kendi sitesinden beta başvurusu yapabilirsiniz. Oyunu oynamaya karar verdiyseniz paket almanızı tavsiye ederim, sizin açınızdan avantaj olur verdiği içeriklerden dolayı. Oyundaki P2P kısmına gelecek olursak avantajı sadece pve açısından fayda sağlıyor daha kısa sürede son ilvl (item leveli) ulaşılabiliyor bu kısımda da sizin dezavantajınaza etki eden bir durum yok ki kimi zaman avantaj bile oluyor. Pvp gelecek olursak da farklı bir sistemi var açık dünya pvpsi bir kaç ada hariç yok. Pvp arenası diyebileceğimiz yerde oluyor. Başlamadan önce karakter statlarını skilleri herkese sunduğu eşit şartlarda pvp buildi yapıp giriyorsunuz (PVE etkilemiyor). Bir nebzede olsa aklınızdaki soruları cevaplamışımdır diye umuyorum. İyi forumlar.

Şöyle söyleyeyim 100 dolarlık paket 144 TL idi bundan yararlanan türkler olduğu için Steam kuru yükseltti. Bundan önce alınırdı fakat ben pet için 25 TL olan paketi aldım bence yeterli olur.
Tamamen bizimkilerin durumu kötüye kullanmasından ötürü bu durum yaşandı :( 144 TL'lik paketi alıp, 50-60-70 dolardan sattı şark kurnazları. Dolayısıyla Steam'in Avrupa satışları düştü. Ayrıca Amazon da dağıtıcı firma olarak olaya müdahil oldu.

En çok üzüldüğüm şey, bize böyle bir fırsat sunmuşlar. İyi niyetli yaklaşmışlar (ki Steam ve Amazon yıllardır iyi niyetli yaklaşıyorlar Türk oyunculara). Hemen suyunu çıkartıp işi mahvetti insanlar... Belki oyun içi dükkan da daha ucuz açılacaktı bizim için. Ama şu saatten sonra o da beklendiği kadar ucuz olmayacaktır. Ben oyun yapımcısı, Amazon veya Steam'in yerinde olsam bir daha böyle bir iyi niyet göstermezdim açıkçası. Buna rağmen, 25 TL'lik paket sundular temel avantajlardan yararlansın insanlar diye. Cidden iyi niyetlerini takdir etmek lazım.

Ne güzel neredeyse herkes, hadi herkes demeyeyim de yüksek paket alabilecek olanlar 77 veya 144'lük paket ile oynayacaktı. 1-0, 2-0 önde başlayacaktı oyuna. Misal ben yetişip aldım 144'lükten ama sadece 1 hafta sonra bir arkadaşım alamadı mesela. Ona da haksızlık oldu bu açıdan bakınca. Şimdi o da sizin gibi 25'lik paketten aldı. 450 TL civarı vermek istemedi haliyle.

Bir işin de kurnazlığına kaçmasak milletçe şaşarım zaten...

Tamamen bizimkilerin durumu kötüye kullanmasından ötürü bu durum yaşandı :( 144 TL'lik paketi alıp, 50-60-70 dolardan sattı şark kurnazları. Dolayısıyla Steam'in Avrupa satışları düştü. Ayrıca Amazon da dağıtıcı firma olarak olaya müdahil oldu.

En çok üzüldüğüm şey, bize böyle bir fırsat sunmuşlar. İyi niyetli yaklaşmışlar (ki Steam ve Amazon yıllardır iyi niyetli yaklaşıyorlar Türk oyunculara). Hemen suyunu çıkartıp işi mahvetti insanlar... Belki oyun içi dükkan da daha ucuz açılacaktı bizim için. Ama şu saatten sonra o da beklendiği kadar ucuz olmayacaktır. Ben oyun yapımcısı, Amazon veya Steam'in yerinde olsam bir daha böyle bir iyi niyet göstermezdim açıkçası. Buna rağmen, 25 TL'lik paket sundular temel avantajlardan yararlansın insanlar diye. Cidden iyi niyetlerini takdir etmek lazım.

Ne güzel neredeyse herkes, hadi herkes demeyeyim de yüksek paket alabilecek olanlar 77 veya 144'lük paket ile oynayacaktı. 1-0, 2-0 önde başlayacaktı oyuna. Misal ben yetişip aldım 144'lükten ama sadece 1 hafta sonra bir arkadaşım alamadı mesela. Ona da haksızlık oldu bu açıdan bakınca. Şimdi o da sizin gibi 25'lik paketten aldı. 450 TL civarı vermek istemedi haliyle.

Bende 25 TL olanı aldım, keşke 144 TL olsaydı da onu alabilseydik. Yeni öğrendim böyle bir durum olduğunu.

Maalesef dediğiniz gibi ben de çok üzüldüm.

Artık 25 TL olan Bronze Pack'de 60 TL oldu hocam :)
Üzülerek fark ettim... Döviz bu haldeyken, bizim oyuncu kitlesinin büyük çoğunluğu da sunulan fırsatı ölçülü şekilde değerlendirmek yerine şark kurnazlığı yapmaya çalışırken normal...

Daha önce mesajlarda da dediğim gibi, olan yine paket almakta geciken masum oyunculara oldu :(

Yeni konular

Geri
Yukarı