Lucid (lusid) rüya?

Shynie

Hectopat
Makaleler
2
Öncelikle merhaba, yine sizlere danışmak istediğim bir konu var;
Lucid rüya.
Nasıl görebilirim diye sormayacağım zararları beni korkutuyor.
Araştırmalar yaptığımda muhteşem olduğu gibi zararlı da olabileceğini de okudum, yapmak istiyorum ama gözüme tehlikeli de göründü,
  1. Rüyanın kontrolden çıkabileceği,
  2. Dış dünyadan sıkılmak.
  3. Girersem çıkamamam.
  4. Rüyada olup olmadığını anlamamak.
Korkutanlar arasında.

Kendimce bir şey düşündüğümde otomatikman istemediğim şeyler oluyor mesela örnek;
Yürüyen birini hayal ediyorum ve yer aniden yıkılıyor sanki beynim bende izinsiz değiştiriyor, fakat bu sadece bir “hayal” olduğu için pek etkilenmiyorum fakat bu hissedebildiğim bir yerde olursa o zaman kötü.
  1. Olarak da dış dünya'dan sıkılmak var, hep orada kalıp kafayı yemek istemiyorum.
  2. Çıkamamak. Enn çok korkutan bu, okuduğum bir yerde 54 yaşına kadar bile yaşanılabilir çocuğunuz vs olabilir dedi, orada sıkışıp kalmak korkutucu.
  3. Ve son olarak rüyada olup olmadığını anlamamak, bundan da korkuyorum gerçek hayatla rüya karışıtırılmamalı. Görüşlerim bunlardı, yapmamalı mıyım veyahut sorun olmaz mı, deneyimleriniz varsa paylaşırsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk defa duydum bunları, açıkçası biraz atmasyon geldi.
Üzgünüm, ama katılmıyorum, konu üzerine çok araştırma yaptım gerçek olduğu kanıtlanmış.
Kulağa hiç mantıklı gelmiyor. Daha çok "truman show" gibi bir şey bu dedikleriniz. Ve bunu nereden okudunuz 54 yıl nedir?
Truman Show’u bilmiyorum.54 yıl derken bir çağrışım yaptım uzun zaman anlamında, siz gerçek hayatta 6 saat uyuyacaksanız, rüyanızda zaman kavramı olmadığı için çok fazla yaşayabilirsiniz kastettiğim bu.

Üzgünüm, ama katılmıyorum, konu üzerine çok araştırma yaptım gerçek olduğu kanıtlanmış.

Truman Show’u bilmiyorum.54 yıl derken bir çağrışım yaptım uzun zaman anlamında, siz gerçek hayatta 6 saat uyuyacaksanız, rüyanızda zaman kavramı olmadığı için çok fazla yaşayabilirsiniz kastettiğim bu.
Ben rüyamda istediğim zaman uyanabiliyorum. Alarm sesi geliyor, "uyanmalıyım!" diyerek uyanıyorum.

Ben zamanında yaklaşık 1 ay her gece denedim bunu. Hiçbir şey olmadı. Ben mi yanlış yapıyordum yoksa sallamasyon bir şey mi bilmiyorum. Eğer gerçekse yapılması zor.
Yöntemden yönteme değişiyor belkide yönteminiz yanlıştı kendiniz için seçtiğiniz.
Ben rüyamda istediğim zaman uyanabiliyorum. Alarm sesi geliyor, "uyanmalıyım!" diyerek uyanıyorum.
Bahsettiğim şey Lucid rüya, normal değil, eğer uyandıysanız deneyiminizde olması lazım paylaşabilir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı