Lüsid Rüyalar

Lusid rüya görmenin çok iyi olduğu bir gerçek. Teknikleri var ama yapabilen var, yapamayan var. Yapabilenler gerçekten şanslı.
@Mustfa Sahin Astral seyahat bir yönden daha iyi, onda hiç görmediğin yerlere de gidebiliyorsun, keşif yapabiliyorsun. Lusid rüya adı üstünde rüya olduğu için keşif yapamazsın. Amerikada bir grup insanın sürekli astral seyahat yaparak çok gizli bilgilerini ele geçirdiğini duymuştum.

Astral seyahat benimde çok ilgimi çekmişti bir zamanlar ama ne kadar doğru ne kadar yanlış bilmiyorum ama bütün canlıları görüyormuşsun Astral seyahat da iken ve ölme riski de yüksek :/

Belkide rüyanızda, rüyanızı kontrol ettiğinizi görüyorsunuzdur? En basit açıklaması bu. Banada çok sık olur, rüyada olduğumu anlarım ve istediğimi yaparım ama belki bu rüyanın kendisidir zaten...
Astral seyahat keza aynı şey, rüya görmek. Bugüne kadar ispatlanmış bir durum yok. Gerçekten bir yerden bir yere gidipte, orda daha önce bilmediği bir şeyi, misal duvara yazılmış bir numarayı, gittiği yerin doğru tasvirini, eşyaları, rengi vb. bir şeyi söyleyen yok. Astral seyahat eskiden ruh bedenden ayrılıyor şeklinde söylenirdi. Yıllar geçtikçe ve bilim ruhun sahip olduğu özelliklerin aslında beyinde olduğunu (ruhun gereksizliği) ortaya çıkardıkça, beyin gücüyle astral seyahat falan denmeye başlandı.

O kadar garip bir zihnim var ki lucid rüyayı bırak normal rüya bile göremiyorum. Varmı çaresini bilen?
Rüya görmeyen insan yoktur. Sadece hatırlamıyorsun. Allah bilir kaç tane rüya görüyorum anca 1 tanesini hatırlıyorum o da bazen. :)

Tam benlik bir konuuu :X3:
Çok nadir rüya gören biriyim ya da görüyorsam da hatırlamıyorum. Bundan mütevellit rüyada olduğumu anlayıp rüyamı kontrol etme şansım da pek olmuyor maalesef. :dikkatli: Geçen yıl bu konuyu epey araştırmıştım ve rüyada olduğumu anlayabilmek için bir yöntem kullanıyordum. Nihayetinde bir kez rüyada olduğumu anlayabildim lakin kontrol etme eşiğine gelemeden uyandım. Konusuna denk geldiğime göre tekrar denemeye başlayayım. :p

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı