Clover macOS X Yosemite USB'den boot ederken "boot0SS: Error" hatası

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ysf58

Zeptopat
Sistemime Yosemite kurmak istiyorum fakat bu imajı USB'me yazdım. Boot menüden USB mi seçtim ve karşıma direk "boot0SS: Error" yazdı. İlk defa macOS kuruyorum pek bir bilgim yok nasıl bu hatayı çözebilirim? Sistemim: ASUS K50ID, Intel Core 2 Duo T6570, GT320M, 4 GB 1062MHz DDR3, 250GB Samsung 870 EVO SSD.

Sistemime Yosemite kurmak istiyorum fakat bu imajı USB'me yazdım. Boot menüden USB mi seçtim ve karşıma direk "boot0SS: Error" yazdı. İlk defa macOS kuruyorum pek bir bilgim yok nasıl bu hatayı çözebilirim? Sistemim: ASUS K50ID, Intel Core 2 Duo T6570, GT320M, 4 GB 1062MHz DDR3, 250GB Samsung 870 EVO SSD.
Legacy bir sisteme sahipseniz doğru diskten önyüklemeye çalıştığınıza emin olun. Bunun dışında imaj yazdırılırken hasar gördüyse bir daha yazdırıp yeniden denemenizi öneririm.

Diğer forumlarda da gördüğüm kadarıyla çok şey denemişsin, bence uğraşmaya değmez o sisteme. Belki Chameleon ile bir şeyler yapılabilir.

Belki chameleon ile bir şeyler yapılabilir.

Bundan önce Yosemite Zone kurmuştum ve onda sanırım Chamelon vardı ve çalışıyordu. Ekran kartı hariç çoğu şey çalışmıyordu. Buradaki imajı indirmiştim bu imajda da nv_disable = 1 yazmadan kurulum açılmıyordu. En son olmazsa Mavericks deneyeceğim.

burdaki imajı indirdiydim bu imajdada nv_disable = 1 yazmadan kurulum açılmıyordu.

Aynı imajla kurulum yapıp ekran kartını nasıl devreye sokabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bundan önce Yosemite zone kurmuştum ve onda sanırım chamelon vardı ve çalışıyordu ekran kartı hariç çoğu şey çalışmıyordu. burdaki imajı indirdiydim bu imajdada nv_disable = 1 yazmadan kurulum açılmıyordu. En son olmazsa Mavericks deniycem.

Aynı imajla kurulum yapıp ekran kartını nasıl devreye sokabilirim?
Chamelon biraz eski olduğu için pek kullanmanızı önermem. Bunun dışında "nv_disable=1" komutu ile sistemi kullanmanızı önermem çünkü ekran kartınız hem Nvidia değil ve bu ayar bütün grafik hızlandırma için olan şeyleri devre dışı bırakacaktır.

Yosemite kurulumunu chameleon ile yapmadın mı? "nv_disable" eklediğin zaman boot edebildiğin?

Chamelon olanda yazmadan boot edebildim ve NVIDIA ekran kartım çalışıyordu fakat Wi-Fi vs. çalışmıyordu. Sonradan OpenCore olan farklı bir imaj denedim. OpenCore'dan install Yosemite dediğimde tam açılcakken kurulum ekranı görüntü gidiyordu bende nv_disable = 1 yazarak çözebilmiştim ama kurulumdan sonra çok glitchleniryordu grafikler.

Şimdi fark ettim, senin sistem dizüstü yani NVIDIA çalışmayacak zaten. İşlemcinin içinde bir HD grafik olsa kurabilirdin ama o da maalesef yok. Yapabileceğimiz bir şey yok bu durumda.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı