Mağara adamları gerçek mi?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Peki bunun olmadığına kanıt var mı hocam.
Eski meallere bakabilirsin. 19. yüzyıl meallerine, tefsirlerine bak; bir de 20. yüzyıl meallerine, tefsirlerine bak.
Değiştirilmediğinin.
Farklı mushafların anlama etkisi büyük. Değiştirilmemiş olması düşük olasılık. Fakat yakın tarihte değiştirilmesi imkansıza yakın.

Gerçektir. İlk insanlar sığınmak için mağaraları kullanırdı. Ayrıca adam kelimesi insan anlamına geliyor. Yani hemen "mağara adamları yoktur" demeyin.

Bahsedilmediğini biliyorum. Boş boş "Arapça çok karışık, bir kelime onlarca anlama gelir" falan demeyin. Bu adamlar düzgünce anlaşabiliyorlarsa demek ki hangi anlamda kullanıldığını anlayabiliyorlar. Türkçe de böyle. "Yüz"ün 3 farklı anlamı var ama ben sana "bugün 100'lük borçlandım" dersen sen burdan deri yüzme anlamındaki yüz'ü anlamazsın.

O süre de o şekilde. Ayetlerin Avatar gibi bükülmesi sonucu o hale geliyor.
İnanmak istemiyorsanız sizi zorlayan yok, ama ayetin varlığını reddedemezsiniz. Tefsirlerle sabit ayetin anlamlarından birinin o olduğu.

Gerçekten baktım da bazılarınız körü körüne savunuyor yok değişti yok bu kanıt yok bu Allahı kanıtı. Sadece internette alıp savunmaya başlıyorsunuz. Arkadaşlar tartışma böyle olmaz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı