Makine mühendisliği 4 senede bitmez mi?

TheDarkmiss

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba makine mühendisliği tercih ettim ve vakıf üniversitesi olduğu için 4 senede bitirmem gerekiyor. Çevremde herkes mühendis ve makine mühendisliğinin en zor mühendislik olduğunu söylüyorlar bu da ister istemez gözümü korkutuyor sosyalliği de çok seviyorum acaba hazırlık dahil 5 yılı sosyal anlamda iyi bir şekilde geçirerek ve en az 3 üstü ortalama ile bitirerek değerlendirmek ne kadar zor.
Ayrıca bölüm %100 İngilizce herhangi bir İngilizce temelim yok fakat İngilizce hazırlık olsun olmasın hazırlık okumayı istiyordum. Hazırlığı neredeyse 0 altyapı ile bitirmek ne kadar zor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum sen gerçekten iyi bir makine mühendisi olmak istiyorsan dersler kolaymış zormuş buna takılmazsın. Çalışırsan 4 senede bal gibi biter niye bitmesin? Bu kadar büyütülecek bir şey yok. Bir şeyler ancak çok çalışarak mümkün ne yazık ki. Bir şeyler başarmak istiyorsanız ama zorlanmadan olsun istiyorsanız hiç boşuna kendinizi yormayın o iş zaten olmayacak.

İşin zor ama düzenli çalışanlar dediklerini yapabiliyor. Ben EEM okuyorum ve uzadı 1 sene.
EE de makine kadar zor diye biliyorum

Dostum sen gerçekten iyi bir makine mühendisi olmak istiyorsan dersler kolaymış zormuş buna takılmazsın. Çalışırsan 4 senede bal gibi biter niye bitmesin? Bu kadar büyütülecek bir şey yok. Bir şeyler ancak çok çalışarak mümkün ne yazık ki. Bir şeyler başarmak istiyorsanız ama zorlanmadan olsun istiyorsanız hiç boşuna kendinizi yormayın o iş zaten olmayacak.
Evet hocam yaptığım meslekte yüksek yerlere gelmek istiyorum ve severek yapacağım bir meslek o yüzden çalışmanın zorlayacağını çok düşünmüyorum

EE de makine kadar zor diye biliyorum
Evet hocam, çok zorlanıyorum. Çalışma alışkanlığı olan biri de değilim hiç, lisede hep son gün çalışır hallederdim. Ama bu tür bölümlerde kayıpsız geçmek için her gün az da olsa çalışmak lazım. 4. sınıfa geçtim ama 2 ve 3. sınıftan daha çok ders alacağım :d

Evet hocam, çok zorlanıyorum. Çalışma alışkanlığı olan biri de değilim hiç, lisede hep son gün çalışır hallederdim. Ama bu tür bölümlerde kayıpsız geçmek için her gün az da olsa çalışmak lazım. 4. sınıfa geçtim ama 2 ve 3. sınıftan daha çok ders alacağım :d
Hocam bende de aynı şekilde benim de öyle işim zor geçen gün ee 3. sınıfa geçen birilerini gördüm saçları hep dökülmüştü çok stres olmadan geçen üniversite hayatı diliyorum
Hangi üniversite bu arada

Çok pahalandı burası ya. Orta sınıf ekonomi düzeyinde olmadıkça şehir dışı okumak eziyet bu dönemde.

Evet yurt masrafı olsun okul masrafı olsun kendi harcamam olsun bayağı bir ücret çıkıyordu o yüzden şehir içinde o parayı harcamak daha mantıklı bence hatta şehir içi özeller bile bazen şehir dışından daha uyguna geliyor.

Geri
Yukarı