Manjaro Harici Arch Tabanlı Dağıtım Önerisi

@49823 Açıkçası ben bu yorumunuza pek katılmıyorum. Arch kullanıcılarının çoğu biliyor ki bu dağıtım en azından bir bilgi birikimi veya araştırma ve azim istiyor. Sonuçta Linux terminali hakkında hiçbir şey bilmeyen birisi rehberle de kurulum yapsa ezbere kurulum yaptığı için sorun çözme konusunda ileri gidemeyecektir.
Şahsen rehberimde adımların ne işe yaradığını ve neden yaptığımı teker teker anlatmıştım. Arch Wiki de aynı şekilde. Hangi adımları neden yapmanız gerektiğini anlatıyor. Yoksa komutlar ezber ve alışkanlık işi, ne kadar çok kullanılırsa o kadar kolay akılda kalıcı olur. Scripy konusunda ise ben şahsen kaç kez kurulum yapmama rağmen gerek duymuyorum. Şuan gitsem sıfırdan sistemimi silsem tekrardan kurmam 30 dk civarı süremi alır. Bence tekrar tekrar kurmak alışkanlığı arttırır adımları iyi öğrenmenizi sağlar. Yine de birkaç kez kurulum yaptıktan sonra eğer tekrardan sistemle uğraşmak istemiyorsanız script'i sonraki kurulumlarda kullanabilirsiniz ama en azında birkaç kez normal kurulum yapmanızı tavsiye ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı