Manjaro mu, Debian Tabanlı Bir Dağıtım mı?

Sizin de belirlediğiniz gibi tek fark masa üstüdür, biri KDE diğeri Gnome.
Bu arada Ubuntu Unity kullanmıyor, onu bırakalı yıllar oldu, Ubuntu Gnome'ye geçti.
Aa, sizden öğrendim ben hala Unity sanıyordum. 19.04 sürümünde arayüz berbattı 20.04 sürümünde gene berbatmış. Kubuntu kraldır.

Konu Linux ise topluluk desteği kimsenin umurunda olmaz Windows değil bu Linux. Arch Linux, Linux kernel çekirdeğinin yazarı Linus Torvalds tarafından da takdir ediliyor, gerisini siz düşünün :D
Kendisi ama Fedora kullanıyor yeni topladığı bilgisayarında. :D

Ben 4-5 yıldır Ubuntu, Debian vs. kullanmaya alıştım ve rahat geliyor açıkçası. Her şey otomatik ama "gdm" yüzünden bilgisayarın açılmadığı oldu kaç defa. :p "lightdm" ile değiştirdim ve bilgisayar sıkıntısız bir şekilde çalışıyor.

Debian'a alışıksanız ve KDE kullanıyorsanız Debian KDE'yi de deneyimleyebilirsiniz. Debian, Ubuntu'dan daha hafif.

Abi ben uğraşmak istiyorum. Linux da derinlere inmek istiyorum. Daha çok şey öğrenmek istiyorum diyorsanız arch tabanlı bir dağıtım. Bunun riskleri ise linux u bozabiliyorsunuz. Baştan kurulum yapıyorsunuz. Tüm ayarlar programlar baştan tek tek yapıyorsunuz. Yok benim işimi görsün. O kadar derin bilgilere ihtiyacım yok. Onlarla harcayacak vaktim yok diyorsanız ubuntu. Bu benim şahsi görüşüm. Neredeyse 1 yıl manjaro kullanıp ve geçen hafta ubuntuya dönen linux kullanıcısının sözleri...

Abi ben uğraşmak istiyorum. Linux da derinlere inmek istiyorum. Daha çok şey öğrenmek istiyorum diyorsanız arch tabanlı bir dağıtım. Bunun riskleri ise linux u bozabiliyorsunuz. Baştan kurulum yapıyorsunuz. Tüm ayarlar programlar baştan tek tek yapıyorsunuz. Yok benim işimi görsün. O kadar derin bilgilere ihtiyacım yok. Onlarla harcayacak vaktim yok diyorsanız ubuntu. Bu benim şahsi görüşüm. Neredeyse 1 yıl manjaro kullanıp ve geçen hafta ubuntuya dönen linux kullanıcısının sözleri...

İlginçtir bir müddet Arch tabanlı kullananlar daha sonra bırakmamak üzere Debian tabanına geçiyorlar.

Öyle bozuyor deniyor fakat ben Arco kullanıyorum, sorun yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı