Mars'ta arkeolojik kalıntı olabilir mi?

569801

Hectopat
Makaleler
4
Belki komik gelecek ama Mars'ta yeraltının derinliklerinde kalmış, bir uygarlığa ait ufak bir arkeolojik kalıntı olabilir mi sizce? Mars'ta yaşam yok onu biliyorum ama bir zamanlar oldu ve belki de yeraltının gizemli derinliklerine gömüldü, sizce bu mümkün mü?

Aslında hiç de komik gelmemesi lazım. İnsanlık teori oluşturarak günümüze geldi. Her olayı teori olarak gördüler. Sizin de teoriniz bu. Bence gayet mantıklı bir teori. Her saniye büyüyen bu evrende yalnız olmadığımızı düşünüyoruz. Hatta evrenin dışında evren olduğunu düşünüyoruz. İnsanlık hâla bunlara erişmedi tabiki.
Sizin teorinize gelecek olursak, dediğim gibi çok mantıklı bir teori. Mars'ın geçmişine bakarsak Dünya'ya benzediğini görebiliriz ve bu çok çok eskidendi. Milyarlarca yıl önce yaşam olabilir. Zor da olsa günümüzde araştırma yapılırsa belki kalıntı bulunabilir. Ancak milyarlarca yılda evrim geçirmiş Mars, kemik parçalarını sağ tutabilmişmi emin değilim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Belki komik gelecek ama Mars'ta yeraltının derinliklerinde kalmış, bir uygarlığa ait ufak bir arkeolojik kalıntı olabilir mi sizce? Mars'ta yaşam yok onu biliyorum ama bir zamanlar oldu ve belki de yeraltının gizemli derinliklerine gömüldü, sizce bu mümkün mü?

Mantıklı geliyor ama bu zamana kadar artık herhangi bir kalıntı yoktur. Toz olmuştur bile belki marsta ki toprak o kalıntılardan oluşuyor bilemeyiz.

Bence mümkün, biz daha okyanusların çoğunu bilmiyoruz. Mars'ta kalıntı varsa çok güzel olur.
Okyanuslar ile Mars arasındaki bağlantıyı nasıl kurduğunuz düşünüyorum.

Sonuca gelecek olursak eğer gerçekten bir canlı türü yaşadıysa sadece yer altında değil yer üstünde de olabilir lakin bir uygarlık olduğunu düşünmüyorum.

Yer altında kalmış olacaksa bu uygarlığın yaşam alanı büyük ihtimalle su idi, zamanla da yaşam alanları yok oldu. Yok olma süresince bir ihtimal daha uzun yaşayabilmek adına daha derinlere gittiler, yine bir ihtimal mağara benzeri yerlere veya diplerde bulunan deliklere girdiler. Su kaynakları yani yaşam alanları yok oldu, onlar ve eserleri de diplerde kaldı. Zaman içerisinde de üzerleri örtüldü.

Bu şekilde mantıklı bir olay örgüsü kurmaya çalıştım. Kurarken de neden yeryüzünde onlar ve onların eserlerinin kalmadığı yönünde ilerledi. Bana göre mümkün olma ihtimali var.

Yeni konular

Geri
Yukarı