Masa başı iş ve spor yapmak

M0NSTR8

Centipat
Daha fazla  
Masa başı bir işte çalışıyorum. Günde ortalama 10-12 saat arasında. İleride gelebilecek hastalıklardan korkuyorum (kireçlenme vb. kas ve hareketsizlikten oluşan hastalıklar) sizce bir yandan spor yaparak bu hastalıkların önüne geçebilir miyim yoksa masa başı işi mi bırakmalıyım?

Masa başı bir işte çalışıyorum. Günde ortalama 10-12 saat arasında. İleride gelebilecek hastalıklardan korkuyorum (kireçlenme vb. kas ve hareketsizlikten oluşan hastalıklar) sizce bir yandan spor yaparak bu hastalıkların önüne geçebilir miyim yoksa masa başı işi mi bırakmalıyım?

Spor elbet iyi gelecektir. Oturduğun yerden bile egzersizler yapabilirsin. Günlük rutine sok oturduğun yerde yapılabilecek hareketlere bak YouTube'dan. Spora yazılabilirsin düzenli yürüyüşler. Uzmanlardan daha sağlıklı bilgi alabilirsin benimkiler sadece bir öneri.

Kıl dönmesi de olabilir, sıkıntılı bir süreçtir. Masa başı işi bırakmayı seçtim ben direkt olarak. İyi gelmiyor insana.

Durumun iyiyse koşu bandı alabilirsin spora vaktin elverişli değilse. Kollarını ve diğer bölgeleride evde basit egzersizlerle çalıştırabilirsin. Vaktin elverişli ise yukarıdaki arkadaşın dediği gibi yürüyüş yapabilir, bir yüzme salonuna kaydolabilirsin. Yüzerken vücudunun her bölgesi az çok çalışıyor zaten. Yazın evde oturduğum için çözüm olarak yüzme salonuna kaydolmuştum. Yine de bir uzmanın görüşünü alabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı