"Masaüstü bitecek, laptop devri başlayacak" | Ne düşünüyorsunuz?

Ben şahsen konsolların masaüstü devrini bitireceğini düşünüyorum,konsollardaki çoğu oyuna mouse klavye desteği gelecek,crossplatfrom olayı var zaten şuan birkaç oyunda ve bu ilerleyecek,yeni nesil konsolların donanımları da bunu kanıtlar nitelikte zaten.

Masaüstü bitecek, laptop devri başlayacak, ( Buna inanmam ama laptop devri bitecek yerini tabletler alacak derseniz buna inanırım ) 🙂

Ben şahsen konsolların masaüstü devrini bitireceğini düşünüyorum, konsollardaki çoğu oyuna mouse klavye desteği gelecek, crossplatfrom olayı var zaten şu an birkaç oyunda ve bu ilerleyecek, yeni nesil konsolların donanımları da bunu kanıtlar nitelikte zaten.

İşte bu fikri sonuna kadar desteklerim.

Hocam Ryzen 4300U soğutucu olmadan Crysis açabilmiş 🙂

Her geçen jenerasyonla laptoplar çağ atlamaya devam ediyor. Mesela GTX 900 serisi laptop GPU'ları masaüstü abilerine göre çok zayıftı ama 1000 serisinden sonra laptop GPU'ları, masaüstü karşılıklarının ensesinde bitti. Şimdi de işlemcilerde aynısı oluyor. AMD'nin Ryzen 4000 serisi işlemcileri güç olarak masaüstünden çok da aşağı kalır değil.

Tek seferde masaüstü bitmez elbette ama laptoplar pil ömrü ve uçuk fiyat gibi sorunları çözerse masaüstünün yerini alır elbet. Bu değişimin de çok uzak olduğunu sanmıyorum. Batarya teknolojisi elektrikli araba sektörüyle de oldukça hızlı gelişiyor.

Üstad senle aynı fikirdeyim şaşırdım isim değiştirmişsiniz moderatör olmuşsunuz hayırlı olsun yeni fark ettim.

Video işleri ile uğraşan kişilerde diyecektim fakat render aklıma gelmediği için diyemedim :)
Şöyle düzeltebiliriz bu durumu, belli başlı kullanım amacı dışında bittiğini düşünüyorum.
Sadece video'da değil. Sunucu kurmak oyun yazmak iş istasyonu bunları hep masaüstü yapıyor. Bir de laptoplarda istediğiniz gibi yükseltme yapamıyorsunuz daha BIOS'dan istediğiniz ayarları yapamıyorsunuz. Test amaçlı Casper laptopuma OC yapacaktım OC ayarları kilitliydi diğer laptopumunkide öyle.

Masaüstü oyun bilgisayarı olayı tamamen bitecek. Fakat mücadelenin kazananı laptoplar da olmayacak.

Stadia gibi projeler oturduğunda sadece ekran+klavye+mouse kalacak elimizde. Tek merkezden yönetilen milyonlarca ram'i olan süper bilgisayarları kullanacağız.

İşte bu fikri sonuna kadar desteklerim.
Öyle hocam,pcde yok tozunu al yok termal macun yenile yok windows sorunları yok ısınıyor yok mavi ekran tonlarca sorun var ayrıca konsolları bir alıyorsun 7-8 sene rahatlıkla götürüyor,konsollar her açıdan mantıklı.

Ben şahsen konsolların masaüstü devrini bitireceğini düşünüyorum,konsollardaki çoğu oyuna mouse klavye desteği gelecek,crossplatfrom olayı var zaten şuan birkaç oyunda ve bu ilerleyecek,yeni nesil konsolların donanımları da bunu kanıtlar nitelikte zaten.
Oyun olarak bu doğru işte.

Yeni konular

Geri
Yukarı